resim ekleme hatası

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Arkadaşlar merhaba ,
Ekli dosyamda resimleri jpg formatında access dosyamın dışında tutarak tabloda sadece resmin bulunduğu dizin adresini gösteriyorum ve yine forumdan aldığım kodlarla formu açtığımda resmi gösterdiğim klasörden alıp gösteriyor. ancak dosya yolunu gireceğim alanı (yani dizin adresini) resim ekle komutu ile girmek istiyorum ve resmi kaldırma işlemini de yine resim kaldır komut düğmeleri ile yapmak istiyorum.

Northwind.mdb dosyasındaki örneği inceleyerek orada kullanılan kodları kendi access dosyama aktardım ancak ekle ve sil komutları hata veriyor. düzeltmek için ne yapabilirim?

örnek dosyayı ekte sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

hiçbir yanlışın yok sadece referanslardan nortwindedki referanslarla aynı olmasına dikkat et referans ne ki dersen kod bölümünde tools menüsünde referans norwindide seninkinide aç ve referans ların aynı olmasını sağla kodun çalışacaktır

olması gereken referanslar
visual basic for aplication
microsoft office 11.0
ole automation
microsoft dao 3.6
microsoft access 11.0

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın gulsum1,
ilginiz için öncelikle çok teşekkür ederim. bahsettiğiniz işlemi yaptım, ekleme komutu çalıştı ancak resmi sil komutunda hideresimsatırı hata veriyor. sanıyorum kodun tanımlamaları ile ilgili bir hata, yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Forumda bir sürü örnek var. Onları bulup inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Modalı,

öncelikle çalışmalarınızda başarılar ve iyi günler dilerim. Evet bahsettiğiniz gibi forumda konu hakkında örnekler var ancak incelediklerim arasında ekle ve sil komutunu formunda kullanan, ayrıca ekle komutuna basıldığında access dosyasının bulunduğu dizini gösteren iletişim kutusunu açan bir örnek göremedim. belki benim istediğimi yapabilmem için çok küçük bir ayrıntıyı düzeltmem gerekiyor ancak benim gibi amatörler için bunu görebilmek o kadar da kolay değil, satırlarca kodlar ve henüz tam olarak bunları kavrayabilmiş değilim. dolayısıyla elbetteki örnekleri inceleyerek birşeyler öğrenmeye gayret ediyorum ancak örnektekini anlayamadığım zaman forumdaki siz ustalara müracaat ediyorum. inanın sizinle bir polemiğe girmek için yazmadım bunları sadece kendimi doğru ifade edebilmek için açıklama ihtiyacı hissettim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abkbek,

Neyi eklediğimi benden iyi mi bileceksiniz. Üç ayrı örneğim var en azından. Birinde iki resim birden ekleyebiliyorsunuz. Herkes tam olarak arama yapmadan aynı soruları tekrar ve takrar soruyorlar. Biraz da cevap vererek yardımcı olmak isteyenleri düşünün. Aradım bulamadım bahane değil.

Yine de kusura bakmayın böyle cevap veriyorum diye ama hep böyle. Biraz da yabancı sitelerdeki forumları gezip inceleyin. Oradaki disipline hayran oluyorum.