resim ekleme

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Selam

Eminim bu başlığı görenler, yine mi resim ekleme sorusu diyecekler.Ama elimde çok güzel bir örnek var, büyük bir ihtimalle buradan yükledim, ama bir türlü dosyayı forumda bulamadım ve anlaymadım.Benim bilgisayarda bu resimler kayıtlı olmadığı halde resimler nasıl dosyaya eklenmiş.Yeni bir resim eklemek için neler yapmam gerekir.Yardımlarınız için önceden teşekkür ederim.
manzara 13 ü ben yazdım ama resimi nasıl ekleyeceğimi bilemedim. :(

resim boyutu büyük geldi Hüseyin Abiye gönderiyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
excile' Alıntı:
Selam

Eminim bu başlığı görenler, yine mi resim ekleme sorusu diyecekler.Ama elimde çok güzel bir örnek var, büyük bir ihtimalle buradan yükledim, ama bir türlü dosyayı forumda bulamadım ve anlaymadım.Benim bilgisayarda bu resimler kayıtlı olmadığı halde resimler nasıl dosyaya eklenmiş.Yeni bir resim eklemek için neler yapmam gerekir.Yardımlarınız için önceden teşekkür ederim.
manzara 13 ü ben yazdım ama resimi nasıl ekleyeceğimi bilemedim. :(

resim boyutu büyük geldi Hüseyin Abiye gönderiyorum.
Dosya adı :manzara.zip

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Evet ondan bahsediyorum.Nasıl yeni resim ekleyebileceğime dair biraz ipucu verirmisiniz rica etsem.

Evet ondan bahsediyorum.Nasıl yeni resim ekleyebileceğime dair biraz ipucu verirmisiniz rica etsem.
Sayın Excile,
Manzara dosyasının Sheet1'ine KLoyacağınız resmi (bmp) kopyalayıp sayfaya yapıştırıyorsunuz. Yapıştırdığınız resmin üzerine geldiğinizde Sol üst köşede "range name"lerin geldiği yere bakarsanız örneğin "Picture 67" gibi bir ifade görürsünüz.
Bu ifadeyi Sheet2'deki ADI sutunana örneğin "Manzara 13", RESİM NO sutununa "Picture 67" yazın. Resminiz bu durumda görünecektir. Bu şekilde ekleyecekleriniz 20 satıra kadar bir sorun yok. Range okadar belirlenmiş. Bunu artırmanız tabiiki mümkündür. Ben bunu aslında işyerimin personeli için yapmıştım. Foto albümü olarak bu şekle basit bir örnek olarak verdim. Değişik alanlar için kullanmak mümkün, örneğin ürün katalogu v.s. Takıldığınız bir yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz. İnşallah izah edebilmişimdir.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Sayın SGM020

Çok güzel anlatmışsınız, çok kolaylıkla kendime uyarladım.Teşekkür ederim.