resimi userformda göstermek

arkadaşlar kolay gelsin. sorunum hazırladığım bir combobox da okul bilgilerinin yanında resimlerinide görmek istiyorum. dosya biraz büyük. ama bakınca sorunumu anlarsınız.

yardım ederseniz sevinirim

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Çok fazla gereksiz kod ve modül vardı ama onlara dokunmadım. Belki kullanacaksınızdır...

çok teşekkür ederim. ancak yeni bir okul ismi ve resim eklediğimde ( hertürlü resim formatı). run time error diyor hata veriyor. ne yapmalıyım. birde per sayfasında command buton var. yardımların için teşekkürler. çünki 95 okulun resmini ve bilgilerini ekleyeceğim.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Kodun mantığı şöyle;

Sayfadaki resimlerin her biri "Pic-1", "Pic-2", "Pic-3"........ diye isimlendirilmiş durumda.

Burada "Pic-1" adlı resim, ComboBox nesnesinde 0 (sıfır) indeksli okul adına ait resimdir. Benzer şekilde, "Pic-3" adlı resim de ComboBox nesnesindeki 2 indeksli yani 2nci sıradaki okula ait resimdir.

Resimleri bu mantıkla sayfaya yerleştirip, okul isimlerini ComboBox'a aktardıktan sonra bir probleminiz kalmaz.

Resimleri adlandırmanın kolay yolu da şöyle;

Sayfaya resmi ekleyin. Resimi bir kere tıklayarak seçin ve sonra ad kutusunda (Name box) yukarıda anlattığım formatta resmi adlandırın ve farenin imleci ad kutusundayken ENTER tuşuna basın.

Kolay gelsin ...

yapamadım. tam bir beceriksizim. combobox aaktaramadım.

çok çalışmam çok.

yardımlarınız için teşekkürler

sizin başınızıda çok ağrıttım fakat bu isimlendirdiğim resmi nasıl combobox a aktaracağım.

cevaplarsanız sevinirim

resimler bir türlü adlandırılamıyor. bulunduğu klasörde resmin adını Pic-11 diye değiştirdim yinede olmadı. excelde ekle-ad-tanılma dediğimde resim23 diyor başka birşey demiyor. zannedersem problem burada.

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler