resimli rapor

atilla kardeşimin gönderdiği bir örnek var fakat başka veritabanında deneyince
yüklendiyinde, kapandıpında hata olduğunda diye devam eden ve ambiguis diye bir hata veriyor bir türlü düzeltemedim. örnek normalde çalışıyor ama başka veritabanında deneyince olmuyor. bütün her şeyi alıyorum düzenliyorum ama hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim örnek ekte

Excel Vers. ve Dili
2003
bende çalışıyor

bende çalışıyor size tavsiyem access açıken yardım menüsünden algıla onarı secin tamir edin access i elinizde ofis cd hazır olsun ve onarma işlemi yapılmaya başlandıgında tüm ofis programlarını kaptın sol tarftaki onay kutularını onaylayın kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aksoyahmet1,

Şimdi size rapora nasıl resim ekleneceğini açıklamalı olarak anlatayım. Bilmiyorum örnekte de aynı yol mu izlenmiş.

1. Aşağıda kodları verilmiş fonksiyonu resmi göstermek istediğiniz raporun kod sayfasına yerleştirin.

Kod:
Function setImagePath()
    Dim strImagePath As String
    On Error GoTo PictureNotAvailable
    strImagePath = Me.txtImagePath
    Me.ImageFrame.Picture = strImagePath
Exit Function
PictureNotAvailable:
    strImagePath = "C:\EMPID9.BMP" 'Buraya hata oluştuğunda bilgsayarın bir yerinde bulunan bir resmin adını ve yolunu yazın
    Me.ImageFrame.Picture = strImagePath
End Function
2. Rapora bir metin kutusu yerleştirin adı txtImagePath olsun ve görünmez olarak ayarlayın. Veri olarak da tabloda resimlerin veri yolunu sakladığınız alanla ilişkilendirin.

3. Rapora bir resim çerçevesi yerleştirin ve adını ImageFrame olarak değiştirin.

4. Raorda resim çerçevesini yerleştirdiğiniz alanın başlığını tıklayın (Ayrıntı olabilir) özellikler penceresinde olayı tıklayıp Biçimlendiğinde alanına
=[setImagePath]
yazın.

Bu kadar kolay gelsin:)

hata

gönderdiğiniz örneğide ekleyince yine bir hata alıyorum.ne yaptımsa olmadı yardımcı olursanız sevinirim.hatayı ekteki resimde gösteriyor.