Resmi yazışma formatını raporlamada hazırlamaya çalışıyorum,

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003 Türkçe ve İngilizce
Herkese iyi çalışmalar,
Örnekte sadece kullanacağım paragraf kısımlarını koydum ve sorunlarım şunlar
1. Paragrafın metin hizalama düzeni iki yana yaslanmış olacak MS Word'de sorun yok ama Access de metin hizalamada "dağıt(redistrubate)" seçtiğim zaman son satıra sarkan 1-2 kelime olursa onlarıda dağıtıyor ve hoş olmuyor. MS Word'deki gibi kelimeleri dağıtacak ama satır yarım kalıyorsa sola yaslayacak şekilde ayarlayabilirmiyiz.

2. Örnekte göreceğiniz gibi, bir kayıt uzun paragraflara diğeri kısa paragraflara sahip. Her iki kayıt içinde paragraf aralarındaki boşluğun sabit kalmasını sağlayamazmıyız.

Paragrafları paragraf1,2,3 diye ayırmak zorundayım bunda bir değişiklik yapamam. Yapılmış örnek göndermekten çok bana izlemem gerek yolu ya da en azından nasıl yaptığınızı anlatırsanız minnettar kalırım.
Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
rapolama

metni iki yana nasıl yasladığınzı merak ettim. yaptığınız örneği eklerseniz
bu işi hallederiz
Bende yapılmış resmi üst yazı formatı var ama iki yana yaslanmış değil sadece örneği eklerseniz yardımcı olurum..

:hey:

örneğine bakamadım ancak anladığım kadarıyla RTF2.ocx senin işini görür. Çünkü ben kendim kullanıyorum işimi de görüyor.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003 Türkçe ve İngilizce
Re: rapolama

karaayhan' Alıntı:
metni iki yana nasıl yasladığınzı merak ettim. yaptığınız örneği eklerseniz
bu işi hallederiz
Bende yapılmış resmi üst yazı formatı var ama iki yana yaslanmış değil sadece örneği eklerseniz yardımcı olurum..

:hey:
Örnek eklemiştim ordan bakabilirsiniz.
İki yana yaslamak içinde metin kutusunun özelliklerinde "metin hizalama(text align)" kısmını "dağıt(Distribute)" seçerek yaptım.

hüsün' Alıntı:
örneğine bakamadım ancak anladığım kadarıyla RTF2.ocx senin işini görür. Çünkü ben kendim kullanıyorum işimi de görüyor.
RTF2.ocx'in ne olduğunu forumdan öğrendim ancak ben bunu kullanamam çünkü ağ bilgisayarları üzerinde çalışıyorum ve farklı bilgisayarlar kullanıyorum zaman zaman, ayrıca kısıtlı kullanıcı haklarımız var bilgisayarların harddisklerine giriş yapmamız yasak direk ağ üzerindeki klasörlerden çalışıyorum.
Başka bir yolu yok mu acaba, yoksa bilgisayarlar nasıl hacklenir sorusumu sormak zorunda kalıcam :lol: