REZERVASYON TAKİP PROGRAMI

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 TR
Herkese kolay gelsin arkadaşlar...

Ben turizm alanında faaliyet gösteren bir deri mağazasında muhasebeci olarak çalışıyourm çalışıyorum. Resepsiyonda görevli arkadaşların kullanabileceği ölçüde basit kullanımlı ama aynı derecede ayrıntılı bir rezervasyon takip programına ihtiyacım var.

Konuyu açıklamak gerekirse: Mağzaya acentaların rehberleri müşteri getirmekte. Resepsiyonda görevli arkadaşın görevi.Hangi tarihte, saat kaçta, hangi acenta, hangi bölgeden, ve hangi otelden, hangi rehberiyle kaç büyük (adult) kaç çocuk ( chd ) getirmiş ve bunlara ne kadarlık satış yapılmış ( usd ).

Başka bir data sayfasında bu bilgileri kendim girmeliyim, bölümlemeliyim ki resepsiyondaki arkadaş bu programa veri girerken Acenta alanına geldiğinde açılır listeden Acenta ismini seçmeli, Bölge alanına geldiğinde benim data sayfasında gireceğim bölge isimleri aynen aşağı açılır pencereden seçilmeli. Diğer alanlar da ( tarih, saat, giren kişi sayıları ve satış tutarı dışında ) aynı açılır pencerelerden seçilmeli.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Saygılar... :dua:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sayın @lexi zorba@,

Sizin istediğiniz sıfırdan bir program, biliyorsunuz burası yardımlaşma formu; yani üyeler takıldıklalrı konuda (birde küçük örnek ekleyerek mümkünse tabi) bilgi almak için yardımlaşırlar

Şimdi örnek bir çalışmanız varsa ekleyin lütfen az da olsa yapılır eklemeler yoks a access'i de hiç bilmiyorsanız o zaman işler zora girer eğer böyle ise size tavsiyem
ya bu forumdan yada prof.yazılımcı arkadaşlardan direkt programı isteyin...

Excel Vers. ve Dili
Sayın karaayhan,

sitede yeni olduğum için prosedürü bilmiyorum. Tabii i var bu konuda çalışmam.Olayı çözdüm... Ancak bazı problemler kaldı. örneğin açılır listeden veri almak, iki tarih arası döküm almak ve tutar hanesine ($ ) yazdırmak gibi. Ayrıca siteye dosyayı nasıl yükleyeceğimi bilmediğimden yükleyemiyorum.
Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın @lexi_zorba@,

Dosya yollayabilmek için öncelikle Hızlı Cevap penceresini kullanmamanız gerekiyor. En aşağıdaki cevap yaz düğümesine basarsanız açılan pencerenin en altında Dosya adı metin kutusunun sağındaki Gözat... düğmesine basarsanız oradan açılan pencereden kokaylıkla dosyanızı ekleyebilirsiniz.

iyi çalışmalar :)

Excel Vers. ve Dili
REZERVASYON

Sayın üstad,
Aslında olayın bir kısmını çözdüm ( sitede yer alan bazı çalışmalara baktım ) ama olayı tam kavrayamadım.
Ekteki dosyada basit bir örnek var. Benim istediğim açılır liste kutuları ile olayı en pratik hale getirmek. örneğin Side bölge sütununda Side bölgesi seçilirse o satırda o bölgeye bağlanmış otel ve rehber listesi gelsin ( rehberlerin bölgesi değişebileceği veya yeni rehber gelebileceği için ekleme durumları da düşünülmeli ), pax alanında 0-100 arası sayılar açılır pencereden seçilsin. ciro bölümüne rakam girildiğinde otomatik olarak $ sembolü gelsin.
Şimdiden teşekkür ederim, emeğinize saygı. :dua:

Excel Vers. ve Dili
Daha önce de gönderdim ama görünmüyor üstadım.

Excel Vers. ve Dili
Sayın Üstadlar,

Sanırım bugün pazar olduğu için soru ve sorunlarla ilgilenilemiyor.
Çalışanlara kolaylıklar, çalışmayanlara iyi dinlenmeler diliyorum.
Saygılar...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
yaz geldi herkese bir rehavet çöktü bu mevsimde kimsenin canı program -problem çözmek istemiyor olabilir istatistiklere bakarsınız mevsimden olsa gerek ... :D

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın karaayhan
çok haklısınız son günlerde hiçkimse programla ugraşmıyorlar herkes tatilde herhalde access i unutacagız kolay gelsin herkese

Excel Vers. ve Dili
KONU TARAFIMDAN KAPATILMIŞTIR, HERKESE SAYGILAR SUNUYORUM... :uyku: