Sadece Seçili bölgenin özelliklerini değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
MICROSOFT EXCEL 2003-TURKÇE
Girilen verilerin biçim yazı stili özelliklerini v.s. değiştirmek istiyorum.Bunun için değiştirmek istediğim bölgeyi seçiyorum.Biçim özelliklerini değiştirmek istediğimde sadece seçili alana değil tüm alana uygulanıyor.benim istediğim sadece seçili alana uygulanması.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Örnek ektedir.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
tasarım görnümünde formu aç değiştirmek istediğin hücreye sag tıkla

orada yazı tipi/ön rengi var oradan o hücreye ait yazının rengini değiştirebilirsin

yazı boyutunu ve tipinide aşagıdaki özelliklere gir

biçim> aşagılara dogru inince boyutu ve yazı karetterleri var oradan dilediğini seç ve kapa

herhalde istediğin buydu biraz değiştirip gönderiyorum

Excel Vers. ve Dili
Ben bu dediklerini tasarım moduna geçmeden yapabiliyorum zaten.Ben yanlış ifade ettim galiba.Tekrar anlatayım.Kitabın özeti kısmına bakarsanız.O kısımda yazdığım yazılarda ben şu işlemi yapmak istiyorum.Mesela ben kitabın özetini tamamen yazdım.Ve bu özetin içinden herhangi bir yazının yazı tipini yada boyutunu,rengini değiştirmek yada herhangi bir paragrafı ortalamak için seçiyorum.Normalde yapılan işlemin sadece seçili alana uygulanması gerekir.Ama bu formda bu mümkün olmuyor.Yapılan işlem tüm veriye uygulanıyor.Bu sorunun çözümü hakkında yardım edecek olan varmı

Excel Vers. ve Dili
Olumlu yada olumsuz cevap verecek hiç kimsemi yok?Yada bu sorduğum şey bu kadar mı zor?

Excel Vers. ve Dili
Cevap vermek bu kadar mı zor?Her soruya cevap verilirken bu sorulan soruya niçin cevap verilmiyor?Bu soru karşısında bu kadar mı aciz kalınıyor??

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

dediğin özellikler access metin kutusunda yok ama richtex diye bir active x var
onda bu özelliklerin hepsi var EKLEDİĞİM DOSYALARDAN BİRİNCİDE active x var onu kur ikincide örnek birinciyi kurmadan örneği çalıştırma sanırım senin istediğin bu ama biraz alengilli bir şey ben bir avukatlık programında kullanmıştım

Excel Vers. ve Dili
Çok teşekkür ederim gülsüm1.Yardımcı olduğunuz için minnettarım.