Sağdan virgül öncesi kelimeyi aldırmak

kneehot

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-10-2025
Arkadaşlar merhaba; elimde bir döküm var ve bir kısmını ayırmak istiyorum. Aşağıda anlatmaya çalıştım. Tüm yardımlara şimdiden teşekkürler.

Kırmızı ile yazdığım kısmı ayrı bir hücreye almak istiyorum

Elma, Armut,

Portakal, Yeşil elma,

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Metni Sütunlara Bölde Ayraç olarak Virgül kullanırsanız otomatik yaptırmış olursunuz.
Bir deneyin farklı sonuçlar oluşursa (verilere bağlı olarak) örnek dosya ekleyip sounuzu açıklayınız.

kneehot

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 365
06-10-2025
Merhaba,

Metni Sütunlara Bölde Ayraç olarak Virgül kullanırsanız otomatik yaptırmış olursunuz.
Bir deneyin farklı sonuçlar oluşursa (verilere bağlı olarak) örnek dosya ekleyip sounuzu açıklayınız.
Merhaba, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Dosyada çok sütun olduğu için bu verinin dışında dediğiniz yöntemi kullanamıyorum o yüzden formülle çözmeye çalıştım.

Cengiz Demir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR (32 Bit)
05-04-2025
Bu formülü bir deneyin. Toplam karakter sayısı 50 den fazla olan satırlar varsa 50 yi değiştirirsiniz.

=PARÇAAL(A1;BUL(" ";A1)+1;50)

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Aşağıdaki formülü de deneyebilirsiniz.

Kod:
=KIRP(SAĞDAN(YERİNEKOY(SOLDAN(A3;UZUNLUK(A3)-1);",";YİNELE(" ";40));40))

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Merhaba, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Dosyada çok sütun olduğu için bu verinin dışında dediğiniz yöntemi kullanamıyorum o yüzden formülle çözmeye çalıştım.
İşlem yapacağınız sütunu geçici olarak en sağ tarafa aldıktan sonra metni sütunlara dönüştürebilirsiniz. İşlem tamamlanınca da eski yerine alırsınız.