SANİYE ve SALİSE FORMAT HATASI

SANÝYE ve SALÝSE FORMAT HATASI

webden aldığım bir tabloda zaman değerleri şu şekildedir:1.27.64
yani 1 dakika 27 saniye,64 salise.bu değer tabloda normal olarak alınıyor.fakat 1.10.42 değeri excel e alındığında 01.10.1942 olarak tabloda görünüyor.iki gündür bir çözüm bulamadım.başka bir web sitesinde aynı tablo var.orada değerler parantez içinde yazılmış.
(1.10.42) şeklinde,excel bu değerleri normal olarak alıyor.
şayet diğer web sitesindeki bilgileri kullanmak istersem(çünkü bu sitedeki bilgiler daha güvenilir),tablolardaki verileri parantez içine alacak bir yöntem varmıdır?yardımlarınız için teşekkürler

Merhaba

Bu gönderdiğim atacta 1.10.49 yazdığın zaman 1.10.1949 olmuyor denermisin.

Ã?nce bütün sayfayı seç < Terstık < Hücre biçimlerdir < Sayı sekmesinde <Katagorilerden Metin olanı seç < Tamam olarak onayla

Köşelerde oluşacak yeşilleride görmek istemezsen daha önceden anlattığım gibi hatayı yoksay işlemini yapıyorsun.

Kolay gelsin

cevap için çok teşekkürler.fakat veriyi girince oluyor sizin yazdıklarınız.web sayfasından alınan veriyi kopyalayınca olmuyor.veriyi kendim girdim.oldu.
başındada yeşil çentik çıktı.fakat web saysasından kopyalayınca olmadı.bi de tabloda ayrıyeten tarih değerleride var.1.12.2005 gibi
yinede çok teşekkürler

Web olayını anlamadım

başındada yeşil çentik
Bunu zaten ben nasıl kurtulacağını anlattım

Son bir şey daha çalışma sayfanızı burda son şekli ile webten kopyalanmış şekli ile görebilirmiyim. Hemen umutlanmayın ne yapılabilir bilmiyorum. Çözüm bulan biri olabilir.

web den alınan tablo

çalışma sayfası aşağıda,dereceler sutununun en alt hücresi 1.11.29 olması gerekirken 01.11.2029 olarak görülüyor

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn ejder72

Dosyanızdan gördüğüm kadarıyla madem bu derecelerle herhangi bir işlem yapmıyorsunuz metne çevirirseniz istediğiniz gibi görünür.

Biçim > Hücerler > Metin

Veya

Biçim > Hücreler > İsteğe uyarlanmış

komutlarından sonra

##"."##"."##

biçimini verin ve bu biçimi verdikten sonra değerleri noktasız yazın.

Mesela 1.11.29 yerine 11129 yazın. Otomatik olarak 1.11.29 biçimine dönüşür.

Tarih: Cmt Ksm 19, 2005 01:39 Mesaj konusu:

Sn ejder72

Dosyanızdan gördüğüm kadarıyla madem bu derecelerle herhangi bir işlem yapmıyorsunuz metne çevirirseniz istediğiniz gibi görünür.

Biçim > Hücerler > Metin

Veya

Biçim > Hücreler > İsteğe uyarlanmış

komutlarından sonra

##"."##"."##

biçimini verin ve bu biçimi verdikten sonra değerleri noktasız yazın.

Mesela 1.11.29 yerine 11129 yazın. Otomatik olarak 1.11.29 biçimine dönüşür.