Satınalma Formu Yardım(?)

3641

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-10-2026
Arkadaşlar 2 gündür satınalma işlemlerini biraz olsun rahatlatması için access ile boğuşuyorum. Elle tutulur bir şey varmı diyeceksiniz yok koskoca bir sıfır.
Ne yapmak istediğimi anlatırsam belki aranızdan yardımcı olabilecek arkaşarlar çıkabilir düşüncesiyle yazıyorum.

Yapmaya çalıştığım işlem şantiye adına bağlı firma adı firma adına bağlı ürün listesi.

Ne hikmetse yapamadığım kısım şantiye adı ile çağırdığım firma adı ve firma adı ile çağırdığım ürün girişi formu sadece tek bir ürün girişine olanak tanıyor.
ikinci beşinci ve diğer kayıtlar için tekrar tekrar şantiye adı şantiye adresi şantiye yetkilisi ve firma adı firma yetkilisi firma telefon ve fax bilgilerini girmek durumunda kalıyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın 3641,

İki ayrı tablo yapıp firma no larıyla ilişkilendirirseniz. (Birinci tabloda firma no tekrarsız ikincide ise tekrarlı) Sonra her iki tabloya form hazırlayın. İkinci formu birinci formun alt formu olarak yerleştirin. Böylece ikinci tabloya aynı firma numarasıyla çok ürün ekleyebilirsiniz.

iyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Yanlış başlık altında soru soruyorsunuz öncelikle, :bad:

Sayın modalı cevaplamış ancak sorunuzu Access Soruları başlığı altında sorarsanız daha hızlı ve çok sayıda cevap alabilirsiniz.
:D

3641

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-10-2026
Sayın Modalı vermiş olduğunuz örnek ile benim gibi yeni başlıyan arkadaşlara ciddi yardımınız oldu.
İlginiz İçin Teşekkür Ederim.

Sayın Karaayhan Arkadaşım "Access Örnekleri ve Bilgileri" Konusu Altında Açılmış Access Sorusu Yanlış İse Modlar gerekli İşlemi yapabilirler.

Bende iki adet forum adminliği yürütmekte olup kendime ait bir forumdada yöneticilik yapmaktayım. Kendi forumlarımda genel prensibim forum bekçiliği yapanlara sınırlama getirmek "Şu An Sizin Yapmış Olduğunuz" Gibi.

Ortada Sorulan bir soru var, cevap verebilecek bilginiz varsa cevaplayın yoksa konuyu şuraya açsaydınız daha çok cevap alırdınız demenin alemi yok.
Yanlışmıyım.

Bu mesajı buraya yazarak rahatsızlık verdiğim için üyelerden özür dilerim.

Niyetim Polemik yaratmak değildir.
Her ne şartla olursa olsun bu konunun altına yeni mesaj yazmıyacağımı belirtirim.

Sayın Modalı Tekrar Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim...