Satır birleştirme makrosu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Ingilizce
Arkadaşlar Excel satır birleştirme ile ilgili çok acil bir konuda yardıma ihtiyacım var. Soru ekli tabloda yazılı. Þimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Yazacağınız makroyu eklediğim tablonun haricinde aynı şekilde birçok tabloda da kullanacağım için çok ihtiyacım olacak.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Ingilizce
Acil..

Arkadaşlar. Makro başlığı altında sorduğum "satır birleştirme makrosu" soruma maalesef henüz bir cevap alamadım. Makrolar ile hakkında bilgisi olan bir arkadaşım ilgilenip bana yardımcı olabilirse münnettar kalacağım. Konu acil olduğu için tekrar yazıyorum. Ã?zür dilerim.
Herkese kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
erkanacet, macro ıle satır sutun vs. bıcımlendırme ıslemı rahatlıkla yapılabılır suanda sana ornek bı kod gonderıyorum bunu bı ıncele olmazsa ornek dosya koy bakalım ok ?

EDIT: A1 VE B1 I C1 DE BIRLESTIRIR !

Sub BIRLESTIR()
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=CONCATENATE(RC[-2],RC[-1])"
Range("C1").Select
End Sub

kolay gelsın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Ingilizce
Sayın cyberwolf,

Ã?rnek sorum ve örnek dosyam makro başlığı altında "satır birleştirme makrosu" altında. İncelerseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
cevap

erkanacet, dostum dosyayı sımdı gordum
su anda ıncelıyorum yanlız senın ısını macro degıl duseyara cozer

oncelıkle gels bılgılerıyle gıdıs bılgılerını ayrı sayfalara tası sonra sayfaların arasında duseyara kullan bence tek cozum bu forumdakı dıger arkadaslarımız baska bı cozum onerebılırmı benım aklıma sadece bu gelıyor ekte duzenlenmıs dosya var

ıyı gunler

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
ekteki örneği inceleyin, işlem sonucunun doğruluğunu kontrol edip kullanın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Ingilizce
Veysel bey, sizin yaptığınız istediğim gibi olmuş sanırım. Þu an inceliyorum. Levent bey, sizin yaptığınızı diğer sayfalarda uyguladım ama maalesef hata verdi. Sanırım hata bende tam olarak anlatamadım ne istediğimi.
Buradaki sheet'te ilk kısım uçağın havalimanına geliş bilgilerini (A ve F sütunları arası), ikinci kısım ise (G ve I sütunları arası) gidiş bilgilerini gösteriyor.
Fakat uçakların geliş ve gidiş bilgileri ayrı ayrı satırlarda yer almakta.
Amacımız geliş ve gidiş bilglerini aynı satıra almak. Birleştirme yaparken uçağın "Tescili" kısımları ve geliş kalkış saatleri baz alınacak. Mesela dosyada 20. satırda ABC-348 sefer sayılı XX-MMF tescilli uçak 01nisan 15:45 te gelmiş. Fakat uçağın gidiş bilgileri 25. satırda yer almakta. Yazılacak olan makronun 20. satırdaki bu geliş uçağının gidiş bilgisini bulmak için öncelikle alt satırlarda XX-MMF tescilini bulması daha sonrada (Birçok XX-MMF var) Bulduğu XX-MMF'lerden geliş uçağının geliş saatine en yakın kalkış saati olan uçağı seçerek 20. satırda G,H ve I sütunlarına ataması gerekiyor. Veysel bey, sizin yaptığınız macro işi çözümlemiş gibi gözüküyor. Ama detaylıca inceliyorum. Þayet tam doğruyu verirse diğer tablolarda da kullanacağım. Ben dosyayı tekrar attach ediyorum..