Satır ekleme,başka sayfalardada aynı yere ama

Herkese selam

Dün gece sorduğum soruya cevabından dolayı visualbasic arkadaşımıza teşekkür ederim.gelelim benim sorunuma
Ekli dosyada bir kar zarar tablosu var.benim isteğim satırlarda yazan başlıklar dan herhangi birinin üzerine satır eklemek istiyorum (durduğum aktif olan satırın) bunu "Selection.EntireRow.Insert" bu kodla hallediyorum sorun şurda tabloda 2 sayfa var biri ytl diğeri euro işlemler ytl de yapılıyor.Ytl sayfasına bu kodla istediğim yere satırı ekliyorum euro sayfasınada aynı yere satır açabilirmiyiz.
birde Ytl sayfasına eklenen satırın sonuna toplam aldırmak.euro sayfasınada Ytl ye eklenen satıra eşitlemek istiyorum

biraz karışık oldu ama kusuruma bakmayın anlatma özürlüyüm biraz.

ekli tabloda daha ne t anlaşılacaktır söylediklerim umarım.
yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

excel 2002 türkçe

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
sayın qcanlar2012,

"Selection.EntireRow.Insert"

bahsettiğiniz kodu kitabınızda bulamadım.satırı nereye eklediğinizi de bulamadım.Ama yapmak istediğinizin mantığını açıklayabilirim:

1)ytl sayfasında istediğiniz yere satır eklediğiniz kodda sadece sayfa ismini değiştirerek euro sayfasına ekleme yapabilirsiniz.

2) Ytl sayfasında worksheetfunction.counta(sheets("reel cumul YTL").range("A:A")) diyerek tyl'deki dolu satırları saydırabilir,aynı yöntemle euro sayfasını da saydırdıktan sonra aradaki fark kadar bir döngü ile satır ekleyebilirsiniz.