Satır Eklenince Fonksiyonun İçeriği Değişiyor

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
İyi günler

Ben bir excel sayafası yaptım 3 Tane sayfası var(dege1,dege2,toplam) bu sayafalarda dege1 ve dege2 de bana gelen aylık bazda veriler var ben bu verileri toplayıp toplam sayfasına bastırıyorum Ama problem burada başlıyor mesela benim dege2 sayfasındaki 10. Gün verisi benim dosyamda mevcut değil ben dege2 ye satır eklediğim zaman toplamdaki forumul dege2 den aldığım verileri aşağı kaydırıyor. Mesela formuül
=Dege1!C11+Dege2!C11 bu ise bunu
=Dege1!C11+Dege2!C12 yapıyor ben bu formulun sabit kalmasını ve değişmemesini istiyorum aynı şekilde bir gün iki veri gelidiyse birini silince forumulu şöyle değiştiriyor.
=Dege1!C7+Dege2!#BAŞV!

Benin size sormak istediğim bu formüllerin hep sabit kalmasını istiyiyorum bunu nasıl yapabilirim

Dosyam Ektedir

Teşekkürler

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
formülünüzü bu şekilde değiştirip giğer hücrelere kopyalayın
=Dege1!$C$11+Dege2!$C$11

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Malesef problemim çözülmedi dege2 ye eksik gelen yere satır eklemesi yapınca gene formülleri bozulma yapıyor aynı hata yine ortaya çıkıyor

dege1deki 10. ayın değeri ile dege2deki 11.ayın değerleri toplanıyor ben dege2 ye yeni satır eklemesi yapınca formul kendisini bozuyor ve değerini bir arttırıyor c11 ları toplayacaığana c11+c12 topluyor

=Dege1!$C$11+Dege2!$C$11 olacağına

=Dege1!$C$11+Dege2!$C$12 böyle bozuyor

(Bu verilerden 2700 satırlık ve toplam 9 sayfadan yani 2700*9 tane formul var az birşey olsa kendim değiştirmem problem değil ama bu kadar büyük olunca çok emek istiyor)