Satır Silme ve Açılan Kutu

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Ã?ncelikle herkese merhaba,
Elimde 65bin küsur satırlık bir liste var, txt dosyasından excele aktardım. Her 61 satırdan sonra silmem gereken 3 satırlık kısımlar var, bunları tek seferde silebileceğim bir yol arıyorum.

Ayrıca bu listenin tamamını açılan kutuya nasıl sığdırabilirim, denediğimde 35bin küsurluk bir kısmını yerleştirebildim. Birde kutu içinde herhangi bir harfe bastığımda o harf ile başlayan kısma gitmesini nasıl sağlayabilirim.

Umarım anlatabilmişimdir derdimi, yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Evet var ama satır içindeki bilgilerin değil satırın silinmesini istiyorum, listenin arasında 3er satırlık boşluklar kalmaması için.

silmek istediğin aynı bilginin olduğu satırları süzme işlemi ile süzdür,
satır numaralarından tıklayarak aşağa yani süzme işleminden sonraki satıra kadar seç ve sil tümünü göster dediğin zaman sadece o satırların silindiğini göreceksin
edit1:
satırları seçmene gerek yok sağ köşedeki A ve 1
arasında kalan ve tıklayınca bütün sayfayı seçen kısıma tıkla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?zellikle 250 kadar verinizi içeren bir dosya ile sorunuzu sorarsanız cevap vermek çok kolaylaşacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Ornek dosyada sayfa başlığı olan Fiyat Listesi kısımlarını aradan silmek istiyorum, 3er satırlık kısımları.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin. Kod A sütunundaki verilerin sadece sayı olmasına göre çalışmaktadır. Denemeyi mutlaka orijinal dosyanızın bir kopyası üzerinde gerçekleştirin.

[vb:1:67829dfa59]Sub sil()
For a = [a65536].End(3).Row To 4 Step -1
If IsNumeric(Cells(a, 1)) = False Or Cells(a, 1) = 0 Then Rows(a).Delete
Next
End Sub[/vb:1:67829dfa59]

Excel Vers. ve Dili
2003 - Türkçe
Hepinize teşekkür ederim, omerceri arkadaşımızın gösterdiği yolu nihayet uygulayabildim ve işime yaradı, leventm arkadışımın verdiği kodu da deneyeceğim.