Satırlar Ve Sütunlar Sınırlandırılabilir Mi?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar, Acaba excel çalışma sayfasında ihtiyacımız olmayan satır ve sütunları kaldırma şansımız varmı? Yani ben c4:m5004 hücre aralığını kullanıyorum, diğer hücrelerin kullanılmadığı için çalışma sayfasında görünmesini yada kullanılabilmesini istemiyorum. Bunu yapabilmek mümkün mü? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

İstemediğiniz satır ve sütunları kaldırmak için sadece gizleme yöntemini kullanabilirsiniz konuyla ilgili örnek dosya ektedir.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sayın nazif74,

nazif74' Alıntı:
diğer hücrelerin kullanılmadığı için çalışma sayfasında görünmesini istemiyorum.
Ben sadece görünmemesi ile ilgili bir örnek yaptım umarım işinizi görür.

Sub gizle()
On Error Resume Next
Columns.Hidden = False
Rows.Hidden = False
[A1].Select

SATIR = InputBox("gizlemek istediğiniz satırları girin(5:7 satır numaraları şeklinde girin) ")
Rows(SATIR).EntireRow.Hidden = True

SUTUN = InputBox("gizlemek istediğiniz sütunları girin,(e:f sutun isimleri şeklinde girin)")
Columns(SUTUN).EntireColumn.Hidden = True

End Sub

Sub goster()
On Error Resume Next
Columns.Hidden = False
Rows.Hidden = False
[A1].Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Arkadaşlar, ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim Ayrıca hamitcan kardeşim. Sorunumu çözerken başka uygulamalarıda kullanman benim gibi excele yeni başlayanlar için çok faydalı. Tekrar teşekkür ederim Emeğinize sağlık. Saygılar,

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sayın nazif74,

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :oops:
Bu teşekkürü bütün forma emeği geçenler hakediyor, inanın bende bu formdan çok şeyler öğrendim hala da öğreniyorum, öğrenmenin sınırı yok.

İyi çalışmalar...