Satırlar ve Sutunlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Excel calisma sayfasinin Tum satir numaralarini, sutun harflerini ve sol alt kosede bulunan sayfa gostergelerini nasil gizleyebilirim ?? Aslinda istedigim bu internet sayfa yapısı gibi bisey.. bi tek scroll bar olmasi yeterli sagda.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Araçlar-Seçenekler-Görünüm-Pencere Seçenekleri-Satır ve Sütun başlıkları kısmındaki onay işaretini kaldırın.

Araçlar-Seçenekler-Görünüm-Pencere Seçenekleri-Sayfa sekmeleri kısmındaki onay işaretini kaldırın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 turkce
Cok Tesekkurler.. Bu kadar kolay olabilecegini dusunmemistim..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Bazen devamlı gözümüz önünde olan şeyler dikkatimizden kaçabiliyor.

Rica ederim. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 Türkce
Selam
Ali ustam, sayende bir sey daha ögrendim.Bu konuyla ilgili bir soruda ben sormak istiyorum.Cevaplarsan sevinirim.Satir ve sutunlari gizlemeden önce örnegin bana D sütunu satir 15 e kadar olan bölüm lazim kalaninin gizlenmesini istiyorum.Sonra satir ve sütunlari gizleyecegim.Bunu nasil yapabilirim.Ben sütunlari sag tiklayip gizle yaparak yok ettim.Ama satirlar cok uzun sürüyo.
Kac tane satir sayisi var bilmiyorum.12.000 adete kadar gizledim ama hala devam ediyor.15 den sonrasini kisa yol olarak nasil gizleyebirim.Simdiden tesekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Gizleyeme başlayacağınız ilk satırı tamamen seçin ve shift tuşunu basılı tutarak önce end sonrada alt ok tuşuna basın. Böylece tüm satırları seçmiş olursunuz.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Levent Bey cevap vermiş farklı olarak 15 satırdaki 15 nolu sayıyı seçin tüm satır seçili hale gelince CTRL+SHIFT+Aşağı ok tuşuna basın.15'den sonra tümü seçilmiş olacak bundan sonra gizleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 Türkce
Selam
Ustalarim ikinizede cok tesekkür ederim.Iyiki varsiniz.