Sayı değerine göre hücre renklendirme

Excel Vers. ve Dili
excel turkçe
Sevgili excel kullanıcıları;

öncelikle aranıza katıldığım için çok mutluyum. burası gerçekten çok faydalı bir site, gerçektende çok gerekli bilgilerin paylaşımı sözkonusu. hazırlayanların,yardım edenlerin, hepinizin ellerine sağlık.

birkaç gündür dolaşıyorum forumda ancak yapmak istediğim formulun sadece 1. kısmını yapabildim.(sayenizde):arkadas: fakat 2. kısmı için konu bulamadım yada ben daha hangi konulara bakmam gerektiğini bilmiyorum.

sorunum hakkında bilgi vereyim.
a kolonuna 1 den 40 a kadar sayılar giriyorum. bunlar karışık olabilir.(1,25,12)
herbir sayı geldiğinde başka bir hücre renkleniyor. bunu yapabildim.( örneğin a kolonuna bir yazdığımda g2 hücresi yeşil oluyor). şimdi ben şunu olmasını istiyorum ki "bir" sayısı bir daha geldiğinde busefer g2 hücresi kırmızıya dönsün.ve bundan sonra kırmızı olarak kalsın. ayrıca bunu tüm sayılar için yapabileyim. anlatabildiysem ne mutlu arkadaşlar. birde bunu formül olarak vermenizi rica edeceğim. çünkü makro hiç bilmiyorum.

ilginize çok teşekkür ederim.:yardim:

edit: arkadaşkar zor bir durummu bu acaba. kimseden çıt çıkmadı:arkadas:

Son düzenleme:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba hoşgeldiniz

Sorunuz için bir örnek dosya eklermisiniz. İstediğiniz renk sayısı 3 ten fazla değilse bu koşullu biçimlendirme ile yapılabilir, eğer fazla ise bu durumda ya her hücre için ayrı koşullu biçimlendirme yapılmalı yada kısa yoldan makroya başvurulmalıdır.

Excel Vers. ve Dili
excel turkçe
ilginize teşekkürler leventm;

renk sayımız sadece 2 olacaktır. ssayılar ilk kez çıktıklarında yeşil olacak, aynı sayı ikinci kez geldiğinde yeşil olan rengi kırmızıyı dönüşecektir.
benim anafikrim bir sayının kaç kez geldiğini görmektir. hiç gelmemiş bir sayı boş,1 kez gelmiş sayı "yeşil", 2 kez gelmiş olan sayı/lar "kırmızı" ya dönüşmüş olacaktır.:hihoho:

teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel turkçe
haydi arkadaşlar,
gördüğüm kadarıyla forum kalabalık. yokmu bana yardımcı olacak...:yardim:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
40 sayı sadece G2 hücresini mi etkileyecek? Yoksa her hücre kendi karşısındaki hücreyi mi etkileyecek?

Örnek bir dosya ekleyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
excel turkçe
mehmett bey merhaba;
dosyayı ekliyorum işallah becerebilirim...:mrgreen:

kolay gelsin:roll:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyanız ekte.

Koşullu biçimlendirme konusunda başka işleriniz olacaksa, Excel Dersanemizde yer alan Koşullu Biçimlendirme dersini okuyunuz.

Excel Vers. ve Dili
excel turkçe
mehmet bey teşekkür ederim.
= 1 , = 2 buraya kadarını yapmıştım sizin (formun) sayesinde. bu excel acayip bi hastalık banada bulaştı. bakalım daha neler bekliyor beni.

tekrar teşekkür ederim kolay gelsin:arkadas: :icelim: :hey:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Tubaa

zip li dosyaları açabilmeniz için bilgisayarınızda winzip winrar gibi programların yüklü olması gerekir