SAYFA2 DE MACRO ÇALIŞIRKEN SAYFA1 MEŞGUL OLMASIN.

SAYFA2 DE MACRO ÇALIÞIRKEN SAYFA1 MEÞGUL OLMASIN.

BEN ORNEK DOSYADA OLDUGU GIBI, BASLA KOMUTU ILE MACRO'YU BASLATTIGIMDA "SAYFA2" SHEET'INDE ISLEMLER SURERKEN, BEN "SAYFA1 SHEET'INDE NORMAL ISLEMLERIMI YAPMAK ISTIYORUM. YANI SAYFA1' DE ISLEMLERIME DEVAM ETMEK ICIN, MACRONUN BITMESINI BEKLEMEK ISTEMIYORUM. HEM MACRO ÇALIÞSIN HEM DE BEN İÞLEMLERİMİ YAPAYIM.

BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM.

SAYGILARIMLA,

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
For K = 1 To 100
Next
satırlarını silerseniz bu kadar uzun sürmez.Bunlarla 100 sefer aynı işlemi yaptırıyorsunuz.Zaten sizin kodlar o işlemi bir kerede hallediyor.

SEVGILI htsumer

BENIM ESAS AMACIM AYNI ISLEMI 100 KERE YAPTIRMAK DEGIL. BEN BU EXCEL DOSYASINI SIRF ORNEK OLSUN DIYE VERDIM.

BENIM ESAS AMACIM, MACRO KOMUTU ÇALIÞTIRDIÐIMDA MACRO UZUN İÞLEMLER YAPTIÐINDA BEN BU YAPILAN İÞLEMLERİ GÃ?RMEK İSTEMİYORUM. DEDİÐİM GİBİ BEN SAYFA1 DE İÞLEMLERİMİ YAPARKEN, AYNI ANDA SAYFA2 DE DE ÇALIÞTIRDIÐIM MACRO İÞLEMLERİNE DEVAM ETSİN.

SAYGILARIMLA,

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
Siz makro ile sayfa 2 de işleme tabi tuttuğunuz sonuçları Sayfa1'de izliyeceksiniz galiba.Ne bileyim zaman makrosu ilave edilebir..
:kafa:
Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Makro çalışırken diğer sayfada işlem yapmanız oldukça zor. Mümkün olabilsede diğer işlemleri sağlıklı yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu sebeple en iyi yol makronuzun işlemini bitirmesini beklemektir.

SEVGILI leventm!

VERMIS OLDUGUM ORNEGI BAZ ALIRSAK ASLINDA BEN SAYFA1 DE ISLEM DE YAPMAK ISTEMIYORUM, BENIM ESAS AMACIM SAYFA1 ACIKKEN, SAYFA2 DE MACRONUN YAPMIS OLDUGU ISLEMLERI GORMEMEK.

YANI SAYFA1'DE MACROYU BASLATTIGIMDA EKRANDA YANLIZCA SAYFA1 GOZUKSUN, YANI SAYFA2'DE YAPILAN ISLEMLERI GORMEYEYIM BU BANA YETER. BEN YANLIZCA SAYFA1'I GOREYIM.

BU MUMKUN MU? BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM.

SAYGILARIMLA,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kodlarınızın en başına aşağıdaki satırı yerleştirin.

Application.ScreenUpdating = False

Anlamaya çalışıyorum böylemi

Birde siz Sn leventm in verdiği kodları ekleyip deneyin

Ve bu arada denedim. Gayette güzel oluyor buradaki ataçta ekli değil burayada ekleyebilirsin

SEVGILI leventm!

Application.ScreenUpdating = False

BU VERMIS OLDUGUN KOD PROBLEMIMI TAMAMEN GIDERDI. KENDI PROGRAMIMDA BU KODU DENEDIGIM ICIN BIRAZ GEC CEVAP VERMEK ZORUNDA KALDIM. YARDIMLARINDAN DOLAYI COK TESEKKUR EDERIM.

SEVGILI htsumer ve abazya SIZINDE ILGINIZ ICIN COK TESEKKUR EDERIM.

SAYGILARIMLA,