Sayfada multipage nesnelerine kod atması

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba,
Ekli dosyada sayfaya eklenen Multipage üzerine eklediğim spinButton nesnelerine kod ataması yapmak istiyorum,
değer değişimi düğmesi' nin yanındaki TextBox' a değer yazdıracak şekilde kodları nereden düzenleyebileceğimizi bulamadım

Button' a sağ click te "view code" pasif görünüyor...

desteğiniz için şimdiden teşekkürler,
iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

Erkan Akayay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-11-2028
Mesajımı düzenledim. Şu an bir yakınımın talebi üzerine bir dosya hazırlıyorum. Orada userform üzerinde multipage kullandım ve sıkıntı yaşamadım.
Sayfada aynı olduğunu düşündüm ama araştırmam neticesi sayfada multipage kullanımının sıkıntı olduğuna ve kullanılmamasına dair bir çok örnek gördüm. Class modüle ile astarı yüzünden pahalı bir kaç çözüm gördüm. Benim anladığım kadarıyla sayfada çözüm zor. Çözüm varsa bende ilgiyle takipteyim.

Son düzenleme:

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Mesajımı düzenledim. Şu an bir yakınımın talebi üzerine bir dosya hazırlıyorum. Orada userform üzerinde multipage kullandım ve sıkıntı yaşamadım.
Sayfada aynı olduğunu düşündüm ama araştırmam neticesi sayfada multipage kullanımının sıkıntı olduğuna ve kullanılmamasına dair bir çok örnek gördüm. Class modüle ile astarı yüzünden pahalı bir kaç çözüm gördüm. Benim anladığım kadarıyla sayfada çözüm zor. Çözüm varsa bende ilgiyle takipteyim.
Erkan Hocam Userform' da zaten sorun yok; sayfada kullanırken spinButton_Change olayını neden olmasın?
her bir spinButton' a çok basit bir kod yazacağız?

spinButton1_Change
textBox1.value=spinButton1.value
end sub

bunu buradan mutlaka yapılıyor olmalı, sadece nasıl yazılacağını bulamadım.
teşekkürler

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
merhabalar,

Aşağıdaki gibi bir çözüm ürettim ama; çok kullanışlı olmadı, amatör bir çözüm oldu.

spinButton değişince eş zamanlı olarak text box'a yazılması daha profesyonel olacaktır.

Kod:
Private Sub MultiPage1_MouseMove(ByVal Index As Long, ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
Dim i As Byte

For i = 1 To 15
    With MultiPage1.Pages(0)
        .Controls("txtMin" & i).Value = .Controls("spinMin" & i).Value
        .Controls("txtMax" & i).Value = .Controls("spinMax" & i).Value
    End With
Next i

End Sub
iyi Çalışmalar.