sayfada yapılan değişiklikler

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
arkadaşlar selam bu isyerinde kullandığım basıt fakat benim için cok kullanuşlı bir kasa ben sunu merak ediyorum bu sayfada bir değişiklik olduğunda bundan haberim olsun print,hücre değişikliği vb. ama değişikliği yapanın haberi olmadan yardımcı olursanız sevinirim.

X

xlsx

Misafir
Selam
Excel'in dosya icersinde yapılan değişiklikleri dosya sahibi isterse kayıt eden zaten bir özelliği var.Bunun icin sayfanın paylastırılması ve paylastırılma esnasında Gelişmiş seceneginden History ayarlarının yapılıp dosyanın kapatılıp acılması yeterli.daha sonra degısıklıklerın izlenebilmesi icin araclar icersinden girip değişikleri izle bölümünden Değişikleri Vurgula bölümünden altta yer alan yeni bir sayfada listele secenegini sectiginizde excel History adında bir sheet acacak.o dosyayı şifreleyip gizlerseniz sizin dısında hangi saatte ve tarihte hangi hücrede degısıklık yapılmıs eski deger neydi yeni deger ne olmus.bunların tamamını izlemeniz mümkün..(araclar>değişikleri izle)

X

xlsx

Misafir
Sırasıyla>
Araçlar>Çalışma Kitabını Paylaştır>"aynı anda birden fazla kullanıcının değişiklik yazpmasına izin ver" kutucugu işaretlenir>>
Gelişmiş:mad:Değişklk gecmısını X gün sakla işaretlenir gün sayısı ayarlanır.)>>
Daha sonra "bu eylem çalışma kitabını kaydedecek "diye gelen pop-up Evet ile okeylenır.
>>Araçlar>Değişkleri vurgula>Ne zaman(Tümü ya da uygun bir secenek seçilir)>>Kim bölümünden de ilgili seçim yapılır...
En alt bölümde yer alan Yeni bir sayfada listele bölümü secıldıgınde History dosyası acılır..O sayfa'da kullanıcıların yapmıs oldukları degisıklerin izlenmesi mümkün.
Umarım acıklayıcı olur.:)

X

xlsx

Misafir
örnek görüntü

ben sadece dosya sayfasının icersindekileri degıstırdım.Tamamını ya da Dosya butonları da degıstırmek mümkün.dediğim yoldan..

X

xlsx

Misafir
yanlıs konuya ekledim görüntüyü:(