Sayfalar arası Hücre Toplamları

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Ben yazılanlara baktım ama anlayamadım. Benim sorum su acilen yardımcı olurmusunuz

Þimdi ben bir kamu kuruluşunda haftalık aylık yıllık vs türü raporlar tanzim ediyorum excell de sizler lgibi profosyonel kullanmıyorum exceli tablo vs gibi ancak buraya keşfettikten sonra hamallık yaptığımı anladım.

Exceli açtığım zaman 7 sayfadan oluşan bir çizelge ile çalışıyorum. Sayfa1 -sayfa2- 3 .. gibi bunlarda kullandığım çizelge ve konular aynı her gün için bir çizelge açtım 8 sayfada ise bunların toplamıını alıyorum. Ama kağıt ve kalemle (komik gelebilir gülmeyin) bu sayfaların toplamını nasıl alırım. 8 sayfaya yada hücre hücre alsamda olur. Bu konuda bana yardımcı olurmusunz. Herkese teşekkürler..

Kullandığım excel 2003 (office 2003)

Edit xxrt: "Yardımcı olurmusunz" Soru başlığı " Sayfalar arası Hücre Toplamları" olarak değiştirildi.

Sayfa1 ile sayfa7 arasinda a1 hücrelerini toplar

=TOPLA(Sayfa1:Sayfa7!A1)

Eğer yanlış anlamadı isem bunu soruyorsunuz değilse lütfen dosyanızı ilave edin onun üzerinden yardımcı olalım.

selections

OLDU :hey:

Walla beni ne kadar büyük bir yükten kurtardın anlatamam ..Çok teşekkürlerler.. Bütün hücreler için bu işlemi tek tek yapmam gerekli değilmi

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Bütün hücreler için bu işlemi tek tek yapmam gerekli değilmi
Merhaba,
tek tek derken;
ilk hücreyi kopyalayıp yeni yerlere yapıştırırsanızda otomatik olarak diğer hücre referanslarına göre değişeceklerdir.
Yani B1 e yapıştır yaptığınızda formül otomatik olarak şu şekilde olacaktır.
=TOPLA(Sayfa1:Sayfa7!B1)