sayfalar hakkında

Excel Vers. ve Dili
excel2000 türkçe
iyi akşamlar
bildiğimiz gibi her excel dosyası sayfalardan oluşur.Diyelim biz bir sayfaya çeşitli veriler girdik.diğer sayfadada bu değerleri topladık.bu dosyayı a ismiyle kaydettiğimizi düşünelim.Eğer bu dosyayı yeni dosyaya (mesela b dosyası ) kopyalamak istersek bu toplama işlemini yeni dosyadaki sayfadan yapmak için ne yapmamız gerekir.Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Gerçekten benimde işime yarayacak

Çünkü direkt kopyala yapıştır yaptığımız zaman verileri kopyaladığımız dosyadan okuyor

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bir Şablon (Template) dosya yaparak, sorunu çözebilirsınız.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
teşekkür ederim ama nasıl yapıyoruz açıklarmısınız

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Normal dosyanızı yapıyorsunuz. Formülleri ve herşeyi yapılmış ancak, doldurulması gereken hücreleri boş bırakıyorsunuz. Sabit ve dolu olanlar ise kalıyor. Bu dosyayı Save as / Farklı Kaydet'ten kayıt türünü Template / Şablon olarak kaydediyorsunuz.

Şimdi bu şablon dosyayı her açışınızda hazır bir durumda gelecek. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra dosya, farklı bir adla kaydedilmesini sizden isteyecektir.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
bunu farklı kaydetle de yapabilirim bana daha kısa bi yöntem lazım.

direkt kopyalayayıp yapıştırabileceğim

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ben daha kısa yolu bilmiyorum. yarattığınız veya üzerinde işlem yaptığınız her dosya sonuçta sizden kaydedilmesini isteyecektir. Bunun daha kısası ne ola ki; Belki bilen arkadaşlar vardır.

Önerdiğim yol ile farklı kaydet yöntemi arasındaki fark: Farklı kaydet yöntemi ile kaydettiğiniz dosyayı her seferinde boşaltmanız gerekir. Şablon dosya size her zaman içine işlem yapılacak hücreler hariç, formülleri, formatları ve diğer tüm özellikleri ile hazır bir şekilde gelir.