Sayfalardan veri alma...

Merhaba,

70 tane sayfam var. Bu sayfaların hepsinde aynı form var. Fakat formlardaki veriler farklı. Ben bu 70 sayfanın C13:J20 aralığındaki verileri tek bir sayfaya alt alta yazdırmak istiyorum. Böylece 70 sayfadaki verileri kopyala-yapıştır işleminden kurtulmuş olacağım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
C13:J20 aralığında 64 adet hücre mevcuttur, bu 64 hücrenin her sayfa için ayrı bir satırda mı olmasını istiyorsunuz?

Kimse bir şey yazmamış ben yazayım bari;
Kod:
Sub AltAltaAktar()
Dim sayfa
Dim hucre As Range
Dim i, b As Integer
    For sayfa = 1 To Worksheets.Count
        If Sheets(sayfa).Name = "Aktar" Then GoTo son
            For Each hucre In Sheets(sayfa).Range("C13:J20").Cells
                Sheets("Aktar").Cells(b + hucre.Row - 12, hucre.Column - 2) = hucre.Value
             Next
             b = b + 8
son:
    Next

End Sub
Aktar isimli sayfa sizin aktarılmasını istediğiniz sayfa

TRABLUS' Alıntı:
@Adanalı
Aşağıda ki linkte düzgün ve mantıklı bir uyarı var. O uyarının yapıldığı günlerde sizin imzanız aşağıda ki şekilde değişti. Bu kasıtlı mı, yoksa yanlışlıklamı yapıldı?
"Excel 2058 MARSCA veya Ona Benzer Birşey"

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=42639#42639
Makroda dilin ve versionun ne önemi var anlamadım.
Excel 97 kullananan kalmadığını göre bunun fazla bir önemi yok zannediyorum.
Ayrıca şu an en yaygın olarak % 90 oranında 2002 ve 2003 sürümleri kullanılıyor.
Ha şöyleki eğer bir nesne olayı var ise ozaman zaten ben mesajımda bunu belirtirim. Ayrıcada ben soru sormadım yani cevap verdim. Bilgisarımda 3 tane işletim sistemi yüklü ve 2 ayrı ofis ( 2002 ve 2003 sürümleri) bu ikisnde de denedim. Yani kesin sonuç almadan böyle bir mesaj yazmam.

Ve son olarak Niye böyle yazdığımı söyliyeyim, Her kes aynı şeyleri yazıyor bende farklı olsun dedim. Yani kötümü ettim........

Bir diğer nick'ide marakaracara olan Adanalı isimli üyenin siteye girişi yasaklanmıştır.

arkadaşlar ben bu konuyu tam olarak anlayamadım.
benimde elimde yaklaşık 35 sayfalık bir çaslışmam var.Hepsinin veri aralığı a14:g50 arasında veri girişi yapılıyor.benim yapmak istediğim bir sayfayada bu kayıtların hepsinin veri girişi yapıldıkça alt alta sıralanması.Mesala saysfa 10'da görmek istiyorsam sayfa 1 'i a1:g50 sayfa 2 a51:g100 .... gibi sayfa 10'a aktaracak...