Sayfayı isten koşullara göre diğer sayfaya aktarmak.

İlişikteki kayit isimli dosyanın uretim sayfasının A sütunundaki açıklamaları ve B ve C sütunundaki değerleri sonuç sayfasına aşağıdaki şartlara göre yazdırmak istiyorum.

1)"üretim" sayfasının A Sütunundaki açıklama "Temmuz Ayından Satışlar"a eşit ise A sütunundaki açıklamayı B ve C sütunundaki değerleri, “sonuc “ sayfasının “TEMMUZ” açıklamasından sonra gelecek şekilde sırayla B, C ve D sütunlarına

2) “üretim” sayfasının A Sütunundaki açıklama “Ağustos Ayından Satışlar”a eşit ise A sütunundaki açıklamayı B ve C sütunundaki değerleri, “sonuc “ sayfasının “AÐUSTOS” açıklamasından sonra gelecek şekilde sırayla B, C ve D sütunlarına

3) “üretim” sayfasının A Sütunundaki açıklama “Gelecek Ay Gelirleri”ne eşit ise A sütunundaki açıklamayı B ve C sütunundaki değerleri, “sonuc “ sayfasının “EYLÜL” açıklamasından sonra gelecek şekilde sırayla B, C ve D sütunlarına

Aşağıdaki şekilde bir şeyler yapmaya çalıştım fakat beceremedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sub kayit()
Set s1 = ThisWorkbook.Sheets("uretim")
Set s2 = ThisWorkbook.Sheets("sonuc")
For w = 1 To s1.[b65536].End(3).Row
If s1.Cells(w, 1) = "Temmuz Üretiminden Satış" Then tem_u = w
If s1.Cells(w, 1) = "Ağustos Üretiminden Satış" Then agu_u = w
If s1.Cells(w, 1) = "Gelecek Ay Geliri" Then eyl_u = w

For x = 1 To s2.[b65536].End(3).Row
If s2.Cells(x, 2) = "TEMMUZ" Then tem_s = x
If s2.Cells(x, 2) = "AÐUSTOS" Then agu_s = x
If s2.Cells(x, 2) = "EYLÜL" Then eyl_s = x
For i = agu_s + 1 To eyl_s - 1
s2.Cells(i, 2) = s1.Cells(agu_u, 1)
Next i
Next x
Next w
End Sub

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sonuç sayfasına 20'şer adet veri listelenecek şekilde yapmışsınız fakat kaydedilecek veri sayısı 20 den fazla bu durumda ne yapılacak bunu belirmeniz gerekiyor.

Sayın leventm,

İlginize teşekür ederim. Haklısınız düşünememişim. Üretim sayfasından aktaracağım veri sayısı kadar olmalı 20 den fazla ise sonuc sayfasına fark kadar eklemeli.

Selamlar.