SayiyaÇevİr

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
İyİ AkŞamlar
=sayiyaÇevİr Fonksİyonun Anlami Nedİr Acaba ArkadaŞlar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Metin formatında olan rakamları sayıya çevirir.
Daha fazla bilgi için fonksiyon yardımını kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
fonksiyonların açıklamaları olan bi link vermen mümkünmjü acaba?
ayrıca bir sorum da olacak excelde açılan pencerinin içindeki değeri yada metnin yazı karekterini nasıl büyütürüz?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
excelde açılan pencerinin içindeki derken neyden bahsetttiğinizi anlayamadım.

Fonksiyonları öğrenmek istiyorsanız size bunu en güzel Excel öğretir.
Fonksiyon çubuğu yanındaki Fonksiyon Ekle düğmesini tıklatın açılan pencereden bir fonksiyon seçin ve Bu İşlev Hakkında Yardım ı tıklatın

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
Örnek Bİr ÇaliŞma Önderİyorum Sayin Alpİ. ÇaliŞmada Sanirim Daha İyİ Anlayabİleceksİnİz. TŞkler Yariminiz İÇİn.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Açılan Kutu nesnesi için böyle bir özellik yok yada ben bilmiyorum. Fakat Karma Kutuyu kullanırsanız metin boyutunu ve bir çok özelliği kendinize uyarlayabilirsiniz.
Karma Kutuyu sayfanıza eklemek için: AraçÇubuklarını sağ tıklatın Denetim Araç Çubuğunu seçin Bu araç Çubuğundaki Karma Kutu üzeirne tıklatın ve sayfanızda biryeri tıklatın bu kontrol üzerine sağ tıklatın Özellikler i seçin Açılan özellikler penceresinde Font özelliğini bulun ve ikli kere tıklatın açılan form ile KarmaKutu içerisindeki metni Değiştirebilirsiniz

Bu arada şunuda söyleyeyim KarmaKutuya eleman eklemek için özellikler penceresinde ListFillRange'yi bulun ve yanındaki kutuya liste için bir alan girin. Örneğinizdeki listenin aynısını elde etmek için ListFillRange'ye "H5:H7" yazın.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
Anladim Alpİ. Fakat Karma Kutu Bana AÇilan Kutu Gİbİ FÖrmÜllerde Özellİkler Ara Ve DÜŞeyarada Destek Verebİlecekmİ? ÇÜnkÜ İsİmler DeĞİŞtİkÇe DÜŞeyara Ve Ara FormÜllerİde DeĞİŞİyor. Yanİ HÜcre BaĞlantisi Nasil SaĞlayacaĞiz.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
günaydın arkadaslarım
öncelikle güzel ve mutlu bi pazar diliyorum.
Karma kutu hakkında bi önerisi olan varmı acaba
bu konuda fikri gelen yokmu acaba ? :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
KarmaKutu için hücre bağlantısını özellikler penceresinden linkedcell özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 Türkçe
Sayın alpi yardımların için tşkler. ama karma kutuda kullandığımız özellikte karma kutunun aynısını vermekte rakamlar vermemektede. acaba sayısal değerler vermek mümkün değilmi?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
KarmaKutu'nun linkedcell özelliğini temizleğin
KarmaKutu'ya sağ tıklatın kod görüntüle yi seçin aşağıdaki kodu kod editörüne yazın.

Kod:
Private Sub ComboBox1_Change()
    Dim Hüc_Bağlantı_Adresi As String
    Hüc_Bağlantı_Adresi = "A1"
    Range(Hüc_Bağlantı_Adresi).Value = ComboBox1.ListIndex + 1
End Sub