Sayıyı yazıya çevirirken hata

Mikdad

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-10-2026
yaptığım bir excell sayfasında sayıları yazıya çeviriyorum. TL olarak bir sorunum yok ama ytl sistemine bir türlü çeviremedim. ekte dosya sunuyorum eğer bana yardımcı olursanız sevinirim. gönderdiğim dosyayı yapıp bana gönderin demiyorum inceleyip nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim diyorum.
tekrar teşekkür ederim

Mikdad

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 Türkçe
26-10-2026
Dostlarım Yardım Edecek Kimse Yok Mu ya

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
E17 Hücresindeki formülün içinde yer alan "Lira" yı "YTL" yapın

Mikdad

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 Türkçe
26-10-2026
hocam peki kuruşlu sayılar için ne yapmak gerekiyor yani
farz edelim sonuna ,20 yazdığımda yirmiYKÞ
yazması için ilginize tekrar teşekkür ederim

Mikdad

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 Türkçe
26-10-2026
Ya dostlarım Size karşı mahcubum ama lütfen yardımcı olun
yukarda size verdiğim excell dosyasında verilen sayıyı para cinsinden hem ytl hemde ykş (yenikuruş) şeklinde bir türlü yapamadım
yurttas hocamızın söylediği gibi yaptığımda ytl sorunu olmuyor ama ,20 yazdığımda yani kuruşu göstermesi gerekirken değerleri sıfırlıyor ve formul çalışmıyor bu konuda yardımcı olun lütfen yoksa amirlerimden güzel bir fırca yiyecem
Tekrar ilginize teşekkür ederim :oops:

umarım yardımcı olabilirim
ytl yazdırdıktan sonra küçük bir işin daha var. kalan kuruşları sayı olarak yazdırmak için bu formülü kullan "(kuruşlusayı*100)-(YUVARLA(kuruşlusayı;0)*100)"
çıkan sonucuda aratırsın olur biter.
cicek_suat@hotmail.com

Merhabalar; Arkadaşlar Ben çalıştığım kurumda ödeme emri belgesi kesiyorum. Bu ödeme emri belgesinde rakanla olan YTL yi yazıya çeviriyordu. hatta Bilgisayarıma Program File/Micrasoft Office/Office11/xlstart dosyasının içerisinde 050103-ytl dosyası bulunuyordu. Bu nedenle rakamla olan miktar yazıya çevriliyordu. Þimdi ise bilgisayarıma bir programmı kurdum veya bir programmı sildim bilmiyorum, artık rakamı yazıya çavirmiyor. Yani 050103-ytl dosyasını bulamıyor veya çakışıyor. Ama o dosya yukarıda belirttiğim yerde duruyor. Bu bende ikinci kez oldu. Birincisinde bilgisayarımı fırmatladım düzelmişti. Þimdi yine oldu. Bir türlü sebebini bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.