Searchable Dropdown List yapmak

Excel Vers. ve Dili
excel 2011
Merhabalar, işim için excelde bir form hazırlamak istiyorum. Formda alt alta hücreler olucak var ve bu hücreler dropdownlist olucak. Ancak dropdown listin kaynağındaki veri çok fazla, 750 adet veri var o yüzden listeden seçmek çok zor oluyor. Hücreye seçmek istediğin veriyi yazdıkça filtrelemesini istiyorum. Excel Onlineda bu işlem çok basitmiş, data validationdan dropdownlist yapınca direkt olarak hücre içi aranabilir oluyor ancak masaüstü excelde basit bir yöntemini bulamadım. (Online Excelde yapmamamın sebebi , excel dosyasını autosave yapıyor bu yüzden benim baz dosyamın üstüne yazmış oluyor. Ben baz dosyası açıp verileri girip farklı kaydet yapmak istiyorum. İnternette makro denedim, hem istediğim kolaylıkta olmuyor hem de makro otomatik çalışmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-01-2024
Sorunuza tam çözüm değil ama alternatif olarak taslak dosyanızın kopyasını alıp onun üzerinde autosave yapacak şekilde çalışabilirsiniz. Ben Office 365 kullanıyorum, autosave açık çalışıyorum ve bir müşteriye dosya açacağım zaman taslak dosyamı kopyalayıp öyle başlıyorum çalışmaya.