Seçilmiş Bir Aralıkta Veri Girişi

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Herkese Merhabalar,
Belli bir aralıkta, örneğin A1 ile A20 hücreleri arasında, imleç hangi hücrede ise buton tıklandığında "NAKİT" ibaresini yazsın. A1 ile A20 hücreleri dışında yazmasın. Hatta, A1 ile A20 hücreleri dışında tıklandığında, "İmleci İlgili Hücreye Götür" diye bir mesajla birlikte yapılabilir mi?
Teşekkürlerimi sunuyorum...

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bişiler yapmaya çalıştım ama, oldu mu bilmem. :)

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,
Seçilmiş hücrelerin dışına hiç yazılmasın. Veri Doğrulamanın uyarı mesajıyla değil. Seçilmiş hücrelerin dışına tıklanırsa bile yazılmasın.
Teşekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyayı korumasız göndermişim.

Þimdi nasıl oldu?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Hiç bir hücre kilitli olmayacak. Diğer hücrelerde yazmayı engelemek makroyla olmuyor mu? Seçilmiş hücrelerin dışında yazmaya çalışılsa (yani buton tıklandığında : "Bu Hücrelere Veri Yazamasınız." Þeklinde bir uyarı. Bu uyarı mesajı olmasada olur. Sadece seçili hücre aralığında veri girişi olsun. Seçili hücrenin dışına veri girişi (ilgili veri girişi) olmasın. Ã?rnek olarak "NAKİT" verisi sadece A1 ile A20 hücresinde yazılsın. Hiç bir hücre kilitlenmesin.
Teşekkür ederim...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Seyit Bey, cagay'ın yazdığı makro düzgün çalışıyor bir daha kontrol etseniz belki gözünüzden kaçmıştır.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sağolun. Teşekkür ediyorum. Tam istediğim gibi oldu. En son açıklamayı gönderirken cevabınızı görmedim. Bu sabah farkettim.
Hayırlı çalışmalar...