Seçimlere göre listele komutu veriyorum fakat liste kutumdaki degerler listelenmiyor

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Şimdi sıra listeleme sonuçlarını onay kutuğu ile seçip düzenleme yapmakta..!

Arkadaşlar ne yapmaya çalıştıgımı resim çizerek anlatmaya çalıştım...

ofis 2007 kullanıyorum...dosyayı 2003 olarak kaydet diyerek ekledim.

LİSTELE butonunun tıklatıldıgında olayına Me.Liste0.Requery komutunu verdim. listem artık butona tıklayınca liste kutucuklarındaki seçimlere göre degişiyor...

fakat şöyle bir olayla karşı karşıyayız ben Liste4 ten PAKET 1 seçimini yaptıgımda 2 tane (diyarbakır ve - gaziantep ) seçimleri listeleniyor Liste6 kutusunda... buraya kadar tamam. sorunsuz çalışıyor....bu listelemeden sonra Liste6 dan diyarbakırı seçtigimde ve LİSTELE butonuna tıkladıgımda LİSTE0 da sadece diyarbakın listelenmesini istiyorum....oysa halen bana PAKET1 olarak diyarbakır ve gaziantep listeleniyor...bunu nasıl çözecegiz?

Ayrıca form içinde listelenen sorgu sonuçlarını yani LİSTE0 ı daki degerleri seçim kutusuyla seçip seçilen kayıta ait ilgili kayıt sayfasının gelmesini saglayarak degişiklikler ve güncelleştirmeler ve silme işlemini nasıl yapacagım?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın katastrof,

Sonuçların göründüğü listenin de tekrar sorgulanması gerekir.

İsterseniz açılan kutularınızın (Liste2,Liste4,L,ste6) güncelleştirme sonrası olayına:

Kod:
Me.Liste0.Requery
satırını da ekleyin işiniz halolacaktır.
Veya bir düğümenin klik olayına da atıyabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Sn. MODALI arkadaşım çok teşekür ederim... dosya içindeki resimde ne tür birşey tasarlamaya çalıştıgımı anlatmıştım...peki , listeleme sonrasında form içinde listelenen sorgu sonuçlarını seçim kutusuyla seçip ilgili kayıt sayfasının gelmesini saglayarak güncelleştirme nasıl yapacagım?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Liste4,Liste6,Liste8 kutularının güncelleştirme sonrası olayına Me.Liste0.Requery komutunu verdim. listem artık degişiyor...
fakat şöyle bir olayla karşı karşıyayız ben Liste4 ten PAKET 1 seçimini yaptıgımda 2 tane (diyarbakır ve - gaziantep ) seçim listeliyor... buraya kadar tamam. sorunsuz çalışıyor....bu listelemeden sonra Liste6 dan diyarbakırı seçtigimde liste kutumda sadece diyarbakın görünmesini istiyorum....
ayrıca ben bu listeleme olayını bir komut dügmesi ile çalıştırmak istiyorum...yani açılan kutularımdan seçimlerimi yapayım, seçimlerim sonrasında dügmeye basışımla listem güncellensin...

Teşekür ederim...

tabi birde listelenenleri seçip gerekli düzeltme ve degişiklikleri yapabilmek ....

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
arkadaşlar yardım bekliyorum....ekli dosyada yapmaya çalıştıgım şeyin resmini koydum...

teşekürler

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
YAPMAYA ÇALIŞTIGIM ŞEY :
1-Kapak adlı tablom ve formum var. bütün bilgileri bu tabloda saklıyorum.
2-İş Takip modülü diye adlandırdıgım formda ; bazı kriterlere göre (PAKET ADI, İŞİN ADI, YÜKLENİCİ ADI gibi ) istege baglı olarak tüm kayıtlarımın listelenmesini istiyorum. Fakat listelemenin bütün alanları degilde sorgu kısmında belirttigim alanlardan oluşmasıyeterli...
3- Sorgu sonucu bana sunulan listeden (yani özet tablo gibi birşey) işin özetini görebilmeliyim...Ayrıca bu listeden onay kutucugu ile seçtigim işe ait bilgi güncellemesi yapmak(GÜNCELLE butonu ile) , yeni kayıt girebilmek için kapak formunun boş olarak gelmesi (YENİ KAYIT butonu) , ve SİL butonu ile seçtigim kaydı silebilmek...
4- dosya içindeki resimde anlatmaya çalıştım...

Yardımlarınızı bekliyorum... TEŞEKÜRLER...!

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
arkadaşlar 2 gündür bekliyorum, yardımcı olacak kimseler yok mu?