senet takibinde vade geldğinde uyarı

selamlar..basit bi şekilde senet takibi yapıyorum..yapılabilir mi bilmiyorum ama olursa cok harika olur senet vadesi geldiğinde ya uyarı ya da hücreyi belirlediğim bi renk yapsın..mumkunmudur? tesekkür ederim.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Vadesi geldiğinde(vadesi= bugün ise) sarı renge boyuyor.

Hay Allah senden Razı olsun hamitcan..istedigim buydu zaten..ama bu örnek dosya olduğu için esas dosyada uygulamam icin formulu anlatirmisin rica etsem

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Koşullu biçimlendirme yardımıyla yaptım. Formülü ve biçimlendirme uyguladığım hücreleri inceleyin.

formül : =I6=Bugün() ise hücreyi sarıya boya şeklinde.

hamitcan yapmış oldugun bicimlendirmenin mantıgını anladim..ama ben vade tarihi geldigin de sarıya yada herhangi bi renge boyasın istiyorum. senin yaptigina gore vade tarihi geldiginde boymaıyor.bugunun tarihini yazınca boyuyor..yanlışsam düzelt

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
exworld' Alıntı:
hücrelerdeformül göremedim..:(
formüller; Biçim - Koşullu biçimlendirme içinde

exworld' Alıntı:
hamitcan yapmış oldugun bicimlendirmenin mantıgını anladim..ama ben vade tarihi geldigin de sarıya yada herhangi bi renge boyasın istiyorum. senin yaptigina gore vade tarihi geldiginde boymaıyor.bugunun tarihini yazınca boyuyor..yanlışsam düzelt ..
Örneğin
senet vadesi 27/07/2006 ise içinde bulunduğumuz günde 27/07/2006 ise
hücre sarıya boyanacak

tamam ama girişi bugun yaparsak yani 27/07/2006 da yaparsak sarıya boyuyacak.ben 27/06/2006 da senet girişi yaptım diyelim ki senet vadesi de 01/07/2006 benim bilgisyarin tarihi 01/07/2006 ya geldiğinde senedin vade tarihini boyaması mumkun mu ?

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
exworld' Alıntı:
ben 27/06/2006 da senet girişi yaptım diyelim ki senet vadesi de 01/07/2006 benim bilgisyarin tarihi 01/07/2006 ya geldiğinde senedin vade tarihini boyaması mumkun mu ?
aynen dediğiniz gibi

ama denedim olmadi.. yani yazdiginiz formulu koşullu biçimlendirmede yaptim.. sonra bilgisayarin tarihini ileri aldim boyamadi. kapadim açtım gene bi değişiklik yok.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sayın exworld, ben denedim oldu. Tarih değişikliğini yaptıktan sonra dosyayı kapatıp açın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Merhabalar;

Excel gizli, Userformlarla çalışılan bir çalışmada; Senet tarihi gelince uyarmak için
bir örneğiniz var mıdır?

tamam hata bende özür diliyorum Bugün yerine BUGUN yazmisim..tesekkür ederim bilgilerin icin..Allah razı olsun.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Sayın exworld, tabii ki vade içeren herbir hücre için ayrı ayrı koşullu biçimlendirme yapmanız gerekir.

Sayın kucuksengun, sizin sorunuza gelince böyle bir çalışmam yok ama örnek bir dosyanız varsa siteye ekleyin yardımcı olmaya çalışırım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sn. Hamitcan;

İlginize ve emeğinize teeşekkürler.

Userformu açmama rağmen, listbox görünmedi.

Fakat sorumda da bahsettiğim gibi, excel gizli, sadece Userformlarla çalışacağımızı düşünürsek, daha değişik bir çözüm gerekir diye düşünüyorum.

Selam ve teşekkürlerimle.

Excel Vers. ve Dili
office xp pro türkçe
hamitcan ustadın müsadesiyle

userformdaki bütün kodlamaları iptal edip aşağıya verdiğim kodlamayı olduğu gibi yapıştırın
[vb:1:22d6623c5b]Private Sub CommandButton1_Click()
ListBox1.Clear

SON = Application.CountA(Sayfa2.Columns(1))
ListBox1.ColumnCount = 8
ListBox1.ColumnWidths = "60;60;0;60;60;60;60;60"
For a = 1 To SON

If Sayfa2.Cells(a, 8) = "Vadesi gelmiştir" Or Sayfa2.Cells(a, 8) = "DURUMU" Then

c = c + 1
For b = 1 To 8
ListBox1.AddItem
ListBox1.List(c - 1, b - 1) = Sayfa2.Cells(a, b).Value
Next
End If
Next

End Sub

Private Sub CommandButton2_Click()
Unload Me
Application.Visible = True

End Sub

Private Sub UserForm_DblClick(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
Application.Visible = True
End
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
Application.Visible = False

End Sub
[/vb:1:22d6623c5b] kodlamalarda sheets(2) ifadesi yerine sayfa2 kullanılmıştır. sanırım sorununuz çözülecektir. sonuç denendi olumlu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sn. Forum yöneticileri;

Bu siteyi açıp geliştiren site yöneticilerine, sayenizde, hiçbir karşılık olmadan her türlü yardımda bulunan ve çok emeği geçen sayın Abdi gibi bir dost kazandırdığınız için şükran ve saygılarımı sunuyorum.