Sıfır değerleri....

Arkadaşlar excel deki gibi sıfır değerlerini gösterme seçeneği varmı veya nasıl yapılıyor bilen varmı...ben bulamadım... :(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın semih1966,

Tam olarak neyi kast ettiğinizi anlayamadım. Ama Nz fonksiyonu var.

Nz([AlanAdı],0) olarak yazıldığında alan boş ise 0 değerine atanıyor.

iyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Ya da tablolardan alan tanımlarından o alanı sayı olarak göstermişseniz varsayılan değerinin orada "0" olduğunu görürsünüz. Onu kaldırırsanız "0" görünmez..Ben de neyi kastettiğinizi tam anlamadım ama ;)

sıfır değerleri ile ilgili...

Arkadaşlar ekran görüntüsünü eklediğim form ilişkisiz bir form hesaplamalar yapıyor ilişkisiz metin alanları ile hesap yaparken null değer içerdiklerinde problem olduğu için ilk olarak 0 değeri atıyorum ama görüntüde sıfırların görünmemesini istiyorum nasıl yaparım...[/img]

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
semih1966' Alıntı:
Arkadaşlar excel deki gibi sıfır değerlerini gösterme seçeneği varmı veya nasıl yapılıyor bilen varmı...ben bulamadım... :(
diyorsunuz sonra da

ama görüntüde sıfırların görünmemesini istiyorum nasıl yaparım
:? :?

Alanları metin olarak tanımlayın 0 görünmesin.

iyi çalışmalar :(

koşullu biçimlendirme ile sıfıra eşit ise yazı rengini beyaz yaptım hallettim ama yaklaşık bu işlemi bütün hücrelere tek tek uygulamam gerektiği için 460 kere falan tekrarlamam gerekti ama dediğim gibi çözdüm bu şekilde... yinede çok teşekkür ederim yardımlarınıza... özellikle yardım gayretleriniz yüzünden sizi kutluyorum sayın modalı... :dua: