Sınıflandırarak veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Foruma yeni üye oldum. Excelde iyi olduğumu zannediyordum. Taki formüller çoğalınca 4mb.lık dosyamın 74mb.a çıktığını görene kadar. Kod kullanmayı öğrenmeye karar verdim.
Ekteki dosyada veri sayfasındaki isimler sütunundaki verileri okul adına göre ayrı sayfalara sırayla kaydetmek mümkün mü?
Yine aynı dosyaya verileri formla nasıl girebilirim. Form yaratmayı buradan öğrendim.
Üç gündür forumu inceliyorum. Ben bir hiçmişim. Yardımsever arkadaşlarımız sayesinde adam olurum inşallah. Saygılarımla. :hihoho:

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn muallim, çözümlü örnek ekte. Umarım beğenirsiniz. Elimizden anca bu kadar geliyor.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Arkadaşlar hızınıza hayran oldum. TC.Kimlik noları da aktarabilir. Ã?ğrenmiş olurum. Mahmut Bey'in gönderdiği dosyayı açmaya çalışıyorum. Okuldaki makinede winrar yokmuş.
Bir de formdan veri girişini sormuştum.
İyi çalışmalar. :mutlu:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Mahmut Bey dosyayı inceledim kaydeti tıklayınca sadece 1 nolu öğrenciyi kaydediyor diğerlerini kaydetmiyor.Okul adlarının sayfasına aktarıyor ama hep aynı kişiyi aktarıyor

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Mahmut Bey, sütünun diğer satırındaki verileri de aktarabilir miyiz? Bir de anladığım kadarıyla sayfa adı ile hücrede seçilen ad aynı olmalı. Sayfa adını hücredeki veriye göre kodla atayabilir miyiz? :shock: