Sırala komutunu kullanmadan listeleme yaptırmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2020
Merhaba arkadaşlar,
Benim sorunum şu:
Ã?ğretmenlerin hangi tarihte hangi izin çeşitini ve kaç gün aldıklarını gösteren listeden, sadece istenilen öğretmenin aldığı izinleri göstermesini istiyorum. Bu arada açılır pencere kullanıyorum. Bu işlemi sırala komutunu kullanarak yapabiliyorum ama ben bunu istemiyorum. Excel formülü veya macro ile olabilir.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Sayın alipinar dosyanızı ekleseniz daha iyi olacak üzerinde çalışalım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
dosya ekte

arkadaşlar dosyayı ekte gönderiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
sadece istenilen öğretmenin aldığı izinleri göstermesini istiyorum.
Bu listelemeyi nerede yapmasını istiyorsunuz, İZİNKAYIT sayfası üzerinde ise Excelin filtre özelliğini kullanabilirsiniz, yalnız A sütunundaki isimleri ve sıra nosunu ayrı sütunlara ayırmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
Listelemeyi başka bir sayfaya veya aynı sayfada uygun bir hücreye olabilir. Filtre dediğiniz Veri/Sırala komutu mu yoksa başka bir şey mi?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İZİNKAYIT sayfasında A2:D2 hücreleri arasını fare ile seçin daha sonra, veri-filtre uygula-otomatik filtre uygulayı seçin. Artık her başlıkta bir açılan kutu oluşmuştur, buradan istediğiniz veriyi süzebilirsiniz. Heme sırala komutunun altındaki komuttan bahsediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
Süz komutu olmadan listeleme

Arkadaşlar ben soruyu yanlış sormuşum. Benim istediğim listeden zaten sıralama yapılmasına gerek yok. Ben filtre(süz) kullanılınca oluyor. Ben buradaki süz komutunu kullanmak istemiyorum. Sadece isim İSİMONAY sayfasında isimi seçince o isimleri listelenmesini istiyorum. Otomatik süz ile kendim yapmak zorundayım. Sizlerden yardım bekliyorum. Sayın Leventm özellikle sizden.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuz açık değil. örneğin; dosyanızda İSİMONAY isimli bir sayfa yok, İZİNKAYIT sayfasındaki verilermi listelenecek? eğer öyleyse bu listeleme nereye yapılacak? yoksa İZİNKAYIT sayfası listelenecek verilerin yazıldığı bir sayfamıdır? eğer öyle ise veriler nereden alınacaktır?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
FÝLTRE KULLANMADAN LÝSTELEME YAPMAK

Sayın Leventm öncelikle ilginize teşekkür ediyorum. Haklısınız sorum İSİMONAY diye bir sayfa yok. Hata benden kaynaklanıyor çünkü İZİNONAY yerine İSİMONAY yazmışım. Her neyse ekteki dosya daha açık ve dosyada herhalde ne yapmak istediğimi anlatabilşimdir.
Biraz uzun bir açıklama ve soru oldu ama... Yardımlarınıza teşekkür ederim.