SIRALAMA

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
0
-2
-1
1

Yazılı olan A sütününda ve yanındaki verileri seçerek AdanZye sıralat tuşuna bastığımda bilgilerime göre

-2
-1
0
1

şeklinde sıralatması gerekiyor ama olmuyor ?

buradaki 0 (sıfır) sabit kalıyor diğerlerini sıralıyor örnek dosya ekde

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
B ve C sütünlarını tamamen kaldırın. Sonra tekrar sütunları ekleyin ve sözkonusu rakamlarınızı girin. Tekrar sıralatın bakalım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
teşekkür ederim.

ancak bu örnek olarak verdiğim liste büyük bir listenin çok küçük bir kısmı c sütününda ürün kodları var ben onu kaldırırsam sabahtan akşama kadar kod girmek zorunda kalırım. başka bir yolu yok mu ?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Nedenini çözemedim. Bakacağım. Ancak rakamlarınızı girin derken bunları elle girin anlamında söylemedim. Sözkonusu kodlarınızı başka bir sayfaya value - değer olarak kopyalayın. Sonra yukarıda söylediğim yöntemi uygulayın.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
o sütünlarındaki veriye başvuran formüllerim vardı başvuru hatası verdi sonra sütünü ekleyince başvuru hatası düzelmedi ben de dosyayı kaydetmeden çıktım. başvuru hatası vermemesi ya da verdikten sonra sütün ekleyince düzelmesi için ne yapmam lazım ? :kafa:

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
DÜZELTME:
Yukarıda söylediklerimi unutun. Aşağıdakini uygulayın.

Süzerken Data/Sort/No Header Row'u işaretleyin. Çünkü sizin 1. satırda başlıklar yok. Problem buydu.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
excel iniz Türkçe ise
"veri/sırala/başlık satırı yok"
işaretleyeceksiniz.