Sıralı listede farklı sayfadan son durum bilgisi almak

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Sıralı bir listede farklı sayfadan son durum bilgisinin alınması mümkünmüdür.
örneğin belli demirbaş numaraları olan bir elektrikli alet grubumuz var. bunların son durumlarını ve yerlerini görmek istiyor olalım. bunun için tamirhanede her tarihte yapılan işlemler giriliyor olsun buradaki alt alta yazılan toplu listeden özet bir liste oluşturmamız mümkün mü.

örnek dosyam ekte cevaplayan olursa teşekkür ederim.

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2027
Sn.FREEMINE

Sorunuza örnek dosyayla cevap vermeye çalıştım.Demirbaş numaraları hepsinde farklı değilmi?Dosyayı incelermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
ilginize teşekkürler.

burada 1215 nolu buzdolabı toplu giriş sayfasında enson girilen satırdaki durum ve yeri olması gerekli idi.

izzetk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2027
burada 1215 nolu buzdolabı toplu giriş sayfasında enson girilen satırdaki durum ve yeri olması gerekli idi.
Sn.FREEMINE,

Her ürünün ayrı bir demirbaş numarası olduğunu varsayarak Örnek dosyanıza biraz daha ekleme yaparak tekrar düzenledim.Siz dosyayı kendi verilerinize göre uyarlarsınız.Umarım işinize yarar.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Cevap

öncelikle ilgilenen herkese teşekkür ederim. Sn. Yurttas'ın verdiği örnek aradığım şey olmuş sadece bir eksiği var toplu giriş sayfasında aynı demirbaş nolu eşyaya aynı tarihte 2 kez giriş yapılıdığında problem çıkarıyor. Ama böylede idare eder ilk halinden kat kat daha iyi çok sağolun.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
öncelikle ilgilenen herkese teşekkür ederim. Sn. Yurttas'ın verdiği örnek aradığım şey olmuş sadece bir eksiği var toplu giriş sayfasında aynı demirbaş nolu eşyaya aynı tarihte 2 kez giriş yapılıdığında problem çıkarıyor. Ama böylede idare eder ilk halinden kat kat daha iyi çok sağolun.
Giriş tarihlerine saat, dakika ve saniye gibi, aynı tarih olmakla birlikte farklılık yaratacak eklemeleri yaparsanız problem olacağını sanmıyorum.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın FREEMINE,

Özel mesajınız üzerine bu açıklamayı yapıyorum.

Dosyanın çalışma mantığı şu: En son tarihte giren kayıtlar alınıyor. Aynı kayıt binlerce kez girilse bile, bize lazım olan son durum olduğuna göre ens on tarihteki durumu bize getirir.

Ancak aynı tarih ve aynı demirbaş no'dan birden fazla kayıt yapılırsa yanlış sonuç verebilir. Bunu da tarihin yanına farklılığı ortaya çıkaracak saat, dakika, saniye gibi hangisi gerekliyse bu unsurları koyduğumuzda bu problem de zannedersem ortadan kalkar.

Örnek dosya ekte.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. FREEMINE,

Sorununuza Sn. yurttas fonksiyonlarla çözüm önermiş fakat bende makrolu çözüm hazırlamıştım. Sunmak isterim belki kullanmak istersiniz.