Sitemize Visual Basic Bölümüde Açılmaz Mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar sitemizde visual basic'le ilgili bir bölümde açılsa daha iyi olmaz mı

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Bence açılmaması daha doğru, neden ...? (Anketinize "gerek yok" diye oy veren(ler) den biri benim .... )

Visual Basic (5.0 - 6.0 - .Net), ücretli bir program paketinin içindeki bir program.

Değerini tam bilmiyorum ama birkaç bin Amerikan doları değerinde olmalı.

Forumumuz, bildiğiniz gibi illegal, kırık - çıkık işlerle uğraşmamaktadır.

"Ne ilgisi var ... " derseniz ?

İllegal olmayan bir programı başta biz forum yöneticileri ve moderatörler kullanmayız, ama bizlerin arasında mesleği programcılık, yazılım mühendisliği olanlar da var ama bunlar konu dışı (çünkü onlar zaten işin doğası gereği lisanslı kullanmak durumundalar).

Parasal değeri bu kadar pahalı olan bir programa sahip olan üyelerin bu forumda olmadığına inandığımız için Visual Basic ile ilgili bir bölüm açılmamış durumdadır.

Bu programın lisans ücretini ödeyerek sahip olan kullanıcılar ise, mutlaka bu internet denen deryada buluşuyorlardır .... ama bu forumda değil.

İlave: Aynı soruyu oğlum da dün akşam bana sordu .... yukarıda yazdıklarımı aynen ona da söyledim..... Kendisi 1 ay önce Microsoft'un orjinal sitesinden "Visual Basic 2005" olarak adlandırılan bir yazılım indirmiş..... ücretsiz imiş. Baktım, pek anlamadım ama takip ettiğim literatürden anladığım kadarıyla .Net benzeri veya kısıtlandırılmış bir versiyonu gibi geldi. Piyasadan bununla ilgili bir kitap aldım, şimdi onunla yatıp kalkıyor, bana da rahat vermiyor ....

Son düzenleme:

Yalova

Banned
Haluk bey yukarıdaki açıklamalarınıza haklısınız ama Office Pro'nunda fiyatı hiçte az değil ve çoğu kullanıcınında evinde kaçak kullandığına eminim

T

TRABLUS

Misafir
Haluk bey yukarıdaki açıklamalarınıza haklısınız ama Office Pro'nunda fiyatı hiçte az değil ve çoğu kullanıcınında evinde kaçak kullandığına eminim
Sayın Yalova siz de haklısınız ama şöyle düşünün, Mercedes marka arabaların fiyatı da bayağı bir pahalı. Ne yapalım herkes o arabadan çalsın ve çalıntı olarak mı kullanalım?

Belki bizler; gerek yönetim gerekse çoğu üyelerimiz olarak, bu konularda fazlasıyla hassasız. Kesinlikle bu tip olaylara elimizden geldiğince mahal vermemeye çalışıyoruz.

Emin olun bu site de crack, hack vb. işleri yapacak o kadar çok kullanıcı var ki? Ama bizim burada bulunmamızda ki amacımız, illegal işler değil legal işlerle bir şeyleri başarabilmek. Bunu da başardığımıza inanıyoruz.

Mutlaka herkes bir şeyler isteyecektir, asıl amacımızın(legal) dışına çıkmadığı sürece tüm istekler de inanın dikkate alınmaktadır.

Bu konu da çoğu üye ve biz yönetimi anlayışla karşılayacağınızı umarım.

Saygılarımla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Birde şöyle düşünebiliriz, Visual Basic dilini kullanan bir kişi büyük ihtimalle bu işi profesyonel olarak yapıyordur. Buna karşın Excel programını büyük çoğunluk sadece kendi işi için amatörce kullanmaktadır.

Tabiiki her teze karşılık bir anti tezde oluşturulabilir.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Ben açılması taraftarı değilim.

Asıl konumuz excel'dir başka programlama konularına dalarsak esas amacımıza tam hizmet veremeyeceğimizi , bir çok excel sorusunu atlayacağımızı ve forumumuzun adına istinaden excel öğrenmek için aramıza katılmış üye arkadaşlarımızın serzenişlerini duyacağımızı düşünüyorum..

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Bende açılmamasından yanayım.

Hem programın ücretli olması, hemde bu sitenin ana konusu Excel olduğu için
kalitenin düşeceğine inanıyorum.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Ben açılmasını isterim. Zaten bu konularla uğraşıyorum. Excel ve Visual Basic'i birleştirmeye çalışıyorum. Yani orada VB de kullanılan işlemleri excele aktarmayı. Aynı ietimer örneğinde olduğu gibi. Ve 3-5 tane ocx kaldı şimdilik adapte edemediğim. Onlarca satır kod yazacağımıza neden bir kaç satır ve 1-2 ocx ile işi çözmeyelim ve bunları sisteme otomatik yüklemeyelim. Neden olmasın. Vaktimi hep bunlar alıyor. Excel ile standart sunulanların haricindeki diğer eklentilerin illegal olabileceğini leventm söyledikten sonra diğer VB deki ocx ve dll lerin excele uygulanışlarını anlatmaktan çekindim.
Bence Visual Basic forumu da açılsın sitede, ama legal sınırlar içerisinde.
Saygılarımla...

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Partner, bu ne perhiz...bu ne lahana turşusu ?

Biz ne diyoruz... sen ne diyorsun ?

Bahsettiğin işleri yaparken kullandığın araçların lisanslarını bir kontrol et önce ....

Bu başlık kapanmıştır .... VB programları forumda yer almayacaktır.

Hadi kolay gelsin ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...