Son Kayıt hakkında

Son Kayıt sorunu

arkadaşlar ekteki rapor/sorguda şöyle bir durum var.

-frmhepsi formunda berrin abla isimli kişinin tensip durumlarında toplam 5 adet kayıdın olduğu ve en son 06/05/2008 tarihinin kayıtlı olduğunu görüyoruz.

-sol altta bulunan tensip listesinin yanındaki açılan kutudan ağır ceza mahkemesini seçip, tensip listesini aç dediğimizde berrin ablaya ait son kayıt 06/05/2008 olduğu halde bize 07/03/2008 tarihli kayıdı vermektedir.(aynı olaylar zeki abi, necla abla, ali abi, mehlika abla isimli kayıtlarda da mevcuttur)

-benim yapmak istediğim; raporda gruplu isimlerin karşısında en son girilen kayıdın gözükmesidir. sorguda tensip kısımlarında son dediğim halde neden o kayıt gelmektedir? işin garip yanı bunları bazı isimlerde yapmaktadır. bazılarını doğru bazılarını yanlış olmaktadır.

-kullanılan raporun ismi rptensip, raporda kullanılan sorgunun ismi ise tensip listesidir.

yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Sayın ramazanyurt;

Sanıyorum sorguda "Son" yazan ölçütünüzü "EnÇok" olarak değiştirirseniz sorun çözülecektir.

Saygılarımla...

Sayın ramazanyurt;

Sanıyorum sorguda "Son" yazan ölçütünüzü "EnÇok" olarak değiştirirseniz sorun çözülecektir.

Saygılarımla...

"en çok" yapınca tarih alanı doğru geliyor ama "son" dediğim diğer alanlar yanlış oluyor.

cevabınız için teşekkür ederim

arkadaşlar bu veritabanı ile bütün işlerimi yapıyorum. lütfen yardım edebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sorunuzu daha iyi anlamak adına soruyorum:

Örnek olarak Berrin Abla kaydının raporda görünmesini istediğiniz verileri nelerdir?

Sayın gitarisyen'nin önerisi ile sorun giderilmiş olmalıydı çünkü..

Merhaba..

Sorunuzu daha iyi anlamak adına soruyorum:

Örnek olarak Berrin Abla kaydının raporda görünmesini istediğiniz verileri nelerdir?

Sayın gitarisyen'nin önerisi ile sorun giderilmiş olmalıydı çünkü..
Örnekte Berrin Ablaya ait en son girilen tensip kaydının gözükmesini istiyorum. Mesala Berrin ismine yapılan tensip kaydında en son aşağıdaki kayıt var.
1.Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi 06.05.2008 1 06.05.2008 DURUŞMA

gitarisyen arkadaşımın söylediğini denedim ama sadece tarih alanı doğru şekilde geldi. benim anlamadığım bir nokta ise, bu olayın herkesde değil de belli kişilerde olması.

Belki sizlere saçma gelebilir ama bu veritabanını bütün işlerimde kullanıyorum.

Yardımlarınız ve cevabınız için teşekkür ederim.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sayın gitarisyen'nin önerisi doğrultusunda raporunuzun kaynağında birkaç değişiklik yaptım:

Kod:
SELECT [Mahkeme Adları Tablosu].Mahkeme_ADI, [Hakim Ana Tablosu].Adı, [Hakim Ana Tablosu].Soyadı, [Tensip Tablosu].Tensip_Bas_Tar AS Tensip_Bas_Tar, [Tensip Tablosu].Tensip_Gün AS Tensip_Gün, [Tensip Tablosu].Tensip_Gör_Mah AS Tensip_Gör_Mah, [Tensip Tablosu].Tensip_Not AS Tensip_Not, [Tensip Tablosu].Tensip_ID AS Tensip_ID, Count([Tensip Tablosu]!Tensip_Gör_Mah) AS Toplam, [Mahkeme Adları Tablosu].M_ID
FROM sonkayit INNER JOIN (([Hakim Ana Tablosu] INNER JOIN [Tensip Tablosu] ON [Hakim Ana Tablosu].H_ID=[Tensip Tablosu].Tensip_Bag) INNER JOIN [Mahkeme Adları Tablosu] ON [Hakim Ana Tablosu].Mahkeme_ADI=[Mahkeme Adları Tablosu].Mahkeme_ADI) ON sonkayit.EnÇokTensip_ID=[Tensip Tablosu].Tensip_ID
GROUP BY [Mahkeme Adları Tablosu].Mahkeme_ADI, [Hakim Ana Tablosu].Adı, [Hakim Ana Tablosu].Soyadı, [Tensip Tablosu].Tensip_Bas_Tar, [Tensip Tablosu].Tensip_Gün, [Tensip Tablosu].Tensip_Gör_Mah, [Tensip Tablosu].Tensip_Not, [Tensip Tablosu].Tensip_ID, [Mahkeme Adları Tablosu].M_ID, [Hakim Ana Tablosu].Ayrılma
HAVING ((([Mahkeme Adları Tablosu].Mahkeme_ADI) Like "*" & forms!frmhepsi!txttensipac & "*") And (([Hakim Ana Tablosu].Ayrılma)=No))
ORDER BY [Mahkeme Adları Tablosu].M_ID;
Uygulanmış hali ekte:

@taruz

çok teşekkür ederim. tam istediğim gibi oldu.

saygılar