Soru Son Satıra Kadar Yazdır ve Ön İzle

Excel Vers. ve Dili
2010, Türkiye
İyi akşamlar ekli dosyada Listbox1 den seçmiş olduğum sayfaları buton ile yazdır ve ön izle yapıyorum. Benim burada yapmak istediğim seçmiş olduğum sayfaların son satıra kadar olan kısımlarını ön izleme ve yazdırma işlemi yaptırmak istiyorum. Destek olursanız sevinirim
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Set S1 = Sheets("ANA SAYFA")
If S1.ListBox1.ListIndex < 0 Then MsgBox "Listeden Ön İzleme Yapılacak Sayfayı Seçiniz?", vbInformation, "DİKKAT": Exit Sub
If Me.ListBox1 <> "" Then Sheets(ListBox1.Text).PrintPreview
End Sub

Private Sub CommandButton2_Click()
Beep
Set S1 = Sheets("ANA SAYFA")
If S1.ListBox1.ListIndex < 0 Then MsgBox "Listeden Yazdırılacak Sayfayı Seçiniz?", vbInformation, "DİKKAT": Exit Sub
Dim SayfaAdedi As Integer

SayfaAdedi = Application.InputBox("LÜTFEN KOPYA SAYISINI GİRİNİZ ?", "KOPYA SAYISI GİRİŞİ !!!!", 1, Type:=2)
If Not SayfaAdedi = 0 Then Sheets(ListBox1.Text).PrintOut From:=1, To:=1, Copies:=SayfaAdedi
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - İngilizce
Yazdırmak veya ön izleme yaptırmak istediğiniz sayfaların formatları birbirinden farklı, o yüzden ya bunları aynı formata getirmeye çalışın ya da her sayfa için ayrı kod yazın. Ayrıca makro koduna öncelikle sayfa yazdırma alanlarını sıfırlayacak kodu ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "" yazdıktan sonra son dolu hücreyi buldurarak yeni bir yazdırma alanını belirleyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Örnek olarak B sütunundaki son dolu hücrenin satır bilgisi için kod: son=[B10000].end(3).row
Yeni yazdırma alanı seçimi için aşağıdaki kodları mevcut kodlarınıza ekleyip devam edebilirsiniz.

Kod:
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = ""
' ilave kodlarınız
son=[B10000].end(3).row

Rng = Range("B1:Q" & son)

ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = Rng

'ilave kodlarınız

Son düzenleme: