sorgu çok karmaşık hatası

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Merhaba arkadaşlar.
bir kamu kurumunda mutemet olarak çalışıyorum kurumumuzda çalışan 4/b sözleşmeli personellerin maaşlarını hesaplayan bir accses program yapmaya çalışıyorum.Accsesde iyi olmadığım için bir sorunla karşılaştım ve yardıınıza ihtiyacım var.Sorunum şu.
*Hesaplamaları tablo üzerinde yapamadığım için bir sorguda yaptırıyorum.
*"frm_persone_bilgi" formuda yapmış olduğum tüm hesaplamaları içeren "tbl_personel_bilgi_sorgu" da yapmaya çalıştım.
*buraya kadar hersey güzel fakat son yapmam gereken hesaplamayı form üzerinde yaptırırken sorgu üzerinde yapmaya kaltığımda "sorgu çok karmaşık" hatası veriyor. ve ben bir türlü çözüm bulamadım.
*ekte eklediğim çalışmamı incelediğinizde eminim sizde göreceksiniz.
*hesaplanması gereken hem sorguda hem formda "gel_ver_agili" alan adında olacak. form üzerindeki etiketi ise "Gelir Vergisi Agili".dir.
inanın yardımcı olursanız çok sevinirim bu hesaplama olmazsa yaptığım programın bir anlamı kalmayacak.
-vergi hesaplaması konusundada kısaca bilgi yazayım ki neye göre hesaplama yaptığım billinsin. kişilerin vergi matrahları toplamı olan kümülatif vergi matrahları 2011 yılında 9400 tl ye kadar %15 9400-23000 arası %20 23000 üzeri ise %27 dir.hesaplamada gecen ay kümülatif vergi matrahı ve bu ayki vergi matrahı toplamları üzerinden kişiden ne oranda vergi kesileceği belirlenecek.inşallah anlatabilmişimdir.
ÇOK TEŞEKKÜRLER

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003
sayın modalı yardımınızı bekliyorum..