sorgu ile kayıtlar oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
office xp
selamlar..

excelden verileri import ediyorum bir tabloya..

excel dosyasındaki veriler farklı zamanlarda güncelleniyor ..

bu tablodanda boş olanları sorguyla silip yeni temiz veriler oluşturuyorum.

ve ben excel dosyasını her defasında import edince yeniden var olan girdileri silip yeni degerleri tabloya alıyorum.

benim istegim sorguyla temiz veriler oluşturduğum verilerde yeniden oluşuyor.mevcut temiz verilere yenileri eklensin istiyorum.
ve eski veriler silinmesin istiyorum.

oysa tamamen silinip yalnızca en son excelden aldığım veriler elde ediyorum..

yardımlarınız için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın zehirli,

Siz bu excel sayfasındaki verileri import (veri al) değilde veri sayfasını bağlarsanız o zaman devamlı olarak aynı işlemi yapmaktan kurtulur ve direkt olarak excel üstündeki verilerle bağlantılı olarak çalışır veritabanınız

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office xp
tşkler

ancak şöyle bir durum var..

excelde ki tablo (bu tablo ayda en azından 5-6 defa güncelleniyor)

bu excel tablosu ocak 2006 nın verileri ile dolsun..
bahsettiğim excel dosyası bir geçiş kapısı gibi olacak verileri accesse gecirmek için kullandığım bir kapı gibi..

şimdi olay şöyle gelişmeli..
aynı döneme ait yani ocak 2006 degerlerine ait yeni veriler geldiği zaman (eski veriler tammen silinmeli ve yerine en güncel ocak verileri veritabanına konulmalı kesinlikle kayıt tekrarı olmamalı..

yeni döneme ait veri grubu gelirse şubat 2006 gibi bu defa bu veriler ocak 2006 verilerinin (ki en güncel hali bulunuyor olmalı) arkasına eklenmeli.

tabi şubat ayı verileride belki 5-6 defa değişecektir.her zaman en son gelen eski şubat 2006 verilerinin yerine gecmelidir.Bu arada kayıt sayısı aynı olmayabilir.bu drumda son gelen şubat 2006 verisi veritababnına eklenmeden önce kesinlikle eski şubat 2006 verileri kesinlikle silinmiş olmalı..

anlatabildimmi bilmiyorum..

teşekkürler..

Son düzenleme: