sorgu oluşturma

bir tabloda öğrenci isimleri ve başarı yüzdeleri var. yapmak istediğim bir sorgulama ile sınıfdaki öğrenci başarı yüzdelerini sınıf bazında 0 -% 10 , %11-20, %21-35, %36-50, %51-75, %76-90 ve % 100 yüzdeleri arasında kaç öğrenci olduğunu saydırmak istiyorum. örneğin 1B sınıfında 0- %10 arasında 5 öğrenci, %11-%20 arasında 10 öğrenci, %21-%35 arasında 0 ...... gibi.
bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
bir örnek ekleyebilirsen daha fazla yardımcı olabiliriz. Yaptığın çalışmayı ekle neresinde ne yapmak istediğini yaz yardımcı olalım kardeş bu şekilde pek yardımcı olamayacağım. İnanki o kadar zamanım yok tektek tabloları alutur vs ama örneği eklrsen bakarım kolay gelsin

Sayın erdem projeyi göndermek isterdim ama bir kamu kurumuna ait bilgiler içerdiğinden gönderemedim. Anlıyorum bu şekilde konuyu çözmekte zor. Bu konuda bir fikir verirseniz yapmaya çalışayım, olmassa bilgileri silip örneği göndereyim

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
anladığım kadarıyla cevaplamam gerekirse yapmak istediğin şeyi sorguyla başarabilirsin. Sorguyu hazırladıktan sonra sorguda guruplandırma yap ve herbir değerin altındaki gurupla bölümüne say dersen o gurubtaki değerleri sayacaktır. Anladığım kadarı ile şuan bukadar yorum yapabiliyorum

yalnız istersen tablodaki değerleri sil içine herbir guruba 2-3 arasında sallamasyon değer gir gönder bizde ne yapabileceğimize bakalım