Sorgu parametre hatası ?

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-03-2022
Merhabalar,
Arkadaşlar geçenlerde beraberce hallettiğimiz access verilerini günün tarihine göre excel dosyası haline getiren bir çalışma yapmıştık. Şimdiki problemim dosyayı günün tarihine göre değilde textbox ta yazan tarihe göre sorgulayıp o tarihe göre kaydetme. Tarihe göre kaydetmekte herhangi bir problem yok, Fakat sorguyu textboxtaki tarihe göre süzme işlemini bir türlü başaramadım, bir şeyi kaçırıyorum ama anlayamadım. Parametre hatası veriyor, değişik kombinasyonlar ile tarih parametresini tanımlamaya çalıştım ama olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum tekrar..
Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mith,

Bu şekilde sorgunuz çalışmıyor. Bunun için frmExceleGönder formunun kod sayfasına şunu eklemeniz gerekiyor.:

Kod:
Private Sub Form_Current()
Me.Metin1.Format = "dd.mm.yyyy"
End Sub
Ayrıca tablo daki ilgili sütunun da verisi kısa tarih olarak ayarlanması gerekiyor.

Ayrıca referanslarınızı da kontrol edin. Foruma eklediğim örneğin referansları mutlaka eklenmiş olması gerekiyor.

iyi çalışmalar :D

03-03-2022
Sn modalı,
İlginiz için teşekkür ederim, ama bana biraz işin kolayına kaçmışınız gibi geldi :D
Tarihle alakalı problemi çok kurcaladım, ama asıl sorun sorgu parametresindeki ifadeyi doğru yazamamamdan. Tabii ki tarih formatıda önemli..
Dosya üzerinden yorum yaparsanız daha çok sevineceğim :D
İyi çalışmalar .. :hey:

örneğini kısıtlamadan dolayı indiremedim ama sgl koduna #12/31/2006#(ay,gün,yıl) şeklinde gönderebilirsen çözülür, parametre değeri olarak sorun çıkmıyor kendisi çeviriyor ama metin kutusundan gönderince sorun oluyor

03-03-2022
Arkadaşlar olmuyor, olmuyor..
Kaç gündür uğraşıyorum, tabiri caizse gınaaaa geldim..
Sn omerceri, her türlüsünü denedim ama hata ufakta olsa, basitte olsa olmuyor..
Sn forum ileri gelenleri ve gelecekleri :D Kitlenme aşamasına gelmiş şu kardeşinize yardımcı olun lütfen yoksa kafayı sıyıracam yakında. (Biraz duygu sömürüsünden birşeycik olmas sanırım :)
Dosya ile ilgili bir problem varmı bilmiyorum ama zip li halini tekrar ekliyorum..
İyi çalışmalar..