Sorgu sonucu gelen tablolar hakkında

Excel Vers. ve Dili
2002
Merhaba arkadaşlar;
Bir sorguyu çalıştırdığımda gelen veriler üzerinde değişiklik yapamazmıyız?
Sorguyu oluştururken Edit mod da oluşturuyorum.
Bu o sorgu sonucunu gelen tablo üzerinde değişiklik yapmama izin veren komut değilmidiri. Teşekkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Eğer sorgunuz gruplandırılmış ya da toplam ifadeleri içermiyorsa sorgu üzerinden verileri güncellemeniz mümkün.. Aksi durumda yani group by yan cümlesi oluşturulmuş veya alt sorgu kullanılmış bir yapıda bu istediğiniz mümkün değildir..

Excel Vers. ve Dili
2002
Merhaba Taruz hocam;
Sorgum şuna benziyor;

SELECT a,b,c
FROM [tablo] INNER JOIN [tablo2] ON [tablo].[z] = [tablo2].z
WHERE ((([tablo].[Kayıt Tarihi])=[tarihini giriniz])
AND
((Left([tablo2]![y],3))<>[tablo]![a]));

Bu sorgu ile gelen tablo üzerindeki verileri nasıl günceleyebilirim. Şu anda izin vermiyor. Bu sorgu türü güncelleme için sizin bahsettiğiniz kriterlere uymayanlardanmı?
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Bu sorgu kapalı değil.. Açılan sorguda kayıtları elle değiştirebilirsiniz..

Siz amacınızı daha net yazar mısınız? tablo isimli bir tablodaki hangi veriyi ne ile değiştirmek (güncellemek) istiyorsunuz? Yoksa amaç daha mı farklı?

Excel Vers. ve Dili
2002
Sorguyu çalıştırınca bana örneğin 10 kayıtlık bir tablo getiriyor. Bende bu tablo üzerinde adında harf hatası olarak girilmiş olanları düzeltmek istiyorum. Hatalı bir ad kaydı seçip düzeltmek istediğimde buna izin vermiyor.
Aşağıda durum çubuğunda "this recordset is no updatetable" uyarsını veriyor.
Sorguyu çalıştıran butonun click olayında da
DoCmd.OpenQuery stDocName, acViewNormal, acEdit
yazılı..
Taruz hocam sabrınız için şimdiden teşekkür ederim. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sorgunuz eğer yukarıda yazdığınız gibiyse bu güncellenebilir bir sorgu.. Yani sorun olmaması gerekir.. Hata durumundaki ihtimal ise iki tablo arasındaki ilişkilerde sıkıntı olabileceğidir.. Yani z alanının yapısında..

Dosyanızı kısa sürede ekleyebilirseniz yardımcı olmak isterim.. Birazdan çıkacağım çünkü..

Excel Vers. ve Dili
2002
Hocam şöyle örnek bir uygulamayı nerden bulabilirim.
Açılan sorgu sonucu tablosu üzerinde "ad" ismine tıklayınca bana bu verinin kaydedildiği formu üzerine tıkladığım "ad" kaydın bilgilerini getirecek şekilde açıacak.
Tablo üzerinde alana tıklayıp formu açmayı yaptım ama tıkladığım kaydın bilgilerinin getirilmiş hali şeklinde formu açmayı yapamadım...
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Hocam şöyle örnek bir uygulamayı nerden bulabilirim.
Açılan sorgu sonucu tablosu üzerinde "ad" ismine tıklayınca bana bu verinin kaydedildiği formu üzerine tıkladığım "ad" kaydın bilgilerini getirecek şekilde açıacak.
Tablo üzerinde alana tıklayıp formu açmayı yaptım ama tıkladığım kaydın bilgilerinin getirilmiş hali şeklinde formu açmayı yapamadım...
Teşekkürler.
Linkteki konuda bulunan 4 numaralı mesajı ve ekli dosyayı inceleyiniz..:

http://www.excel.web.tr/f171/form-zerinden-filtreleme-yontemleri-t64444.html

Excel Vers. ve Dili
2002
Sizin cevabınız yansımadan ben tekrar yazmıştım...Uygulama çok büyük hocam...Ekleyemiyorum..:(...Saygılar...