sorgu veya rapor işin içinden çıkamadım

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Tr
Selamlar,

Ekte gönderdiğim dosyada formlar>SecmeliForm01' i açarsanız soldaki iki listeden üzerine çift tıkladıklarımın sağdaki liste kutusuna aktarılmasını ve rapor şeklinde sonucu ekleyeceğim göster ve yazdır butonlarıyla almak istiyorum.

Yöntem yanlış ise doğrusu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

NOT: bu arada karaayhan teşekkürler uyarın için

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Usyk,

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. :D

Anladığım kadarıyla siz dinamik raporlama istiyorsunuz. İkinci listeye aktardığınız alanların içinde bulunacağı bir rapor mu istiyorsunuz. Soruda pek açık değil. :cry: Aktarma işi oluyor. (Aşağıda) :D
Ayrı bir uygulama olarak yaptım ki inceleyip eklemek daha kolay olsun. Uygulamanıza tabloyu sorguları ve formu dış veri al yöntemiyle alırsanız çalışacaktır.

Yanlız sorularınızı baştan tam anlaşılır şekilde sorarsanız sonuca daha çabuk ulaşırız

İyi çalışmalar :)

Not: Fotoğrafları OLE nesnesi olarak saklarsanız veritabanınız çabuk şişer. Onun için fotoğrafları ayrı saklayıp adreslerini vt de saklarsanız daha iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Tr
modalı ilgin için çok teşekkür ederim,

Anlatmak istediğimi doğru anlamışsın, verdiğin örneğin faydası oldu. İlave olarak sağ taraftaki listeye eklenen alanlardan da yeni bir rapor oluşturmak istiyorum. (o alanlara girilen tüm verileri görüntüleyen)

Yapmak istediğim ekteki örnekten anlaşılabilir.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Tr
dosyayı ekleyememiştim, şimdi gönderiyorum.