sorguda başlık

Excel Vers. ve Dili
excell-türkçe
arkadaşlar her sorgu yaptığımda sorgunun başlığını ve sıra numarasını otomatik atmasını istiyorum nasıl yapabilirim.

adım adım yazabilirmisiniz....
acsesde yeniyim....
teşekkürlerrrr
ferhat

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın Ferhat0606,
"Sorgunun başlığı" demekle ne demek istediğinizi biraz daha açar mısınız? Sorgu başlığı diye birşey yok ama siz sorguyu oluşturan kriterlerin adlarını mı demek istediniz acaba? Aynı şekilde sıra numarası ifadesi de çok açık değil. Rapordaki sıra numaralarını mı kastediyorsunuz?.. Lütfen konuyu daha açık olarak ve mümkünse örnek göndererek açıklar mısınız? Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
excell-türkçe
sayın mehmet

sorgu oluşturduğumuzda başlığı otomatik vermek istiyorum...

hangi sorgu olursa olsun..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sorgu Başlığı ifadesi Access'te sihirbazla sorgu oluştururken Sorgu adının olduğu bölümde karşımıza çıkan yer olsa gerek. Biz buna sorgunun adı diyelim. Anladığım kadarıyla siz oluşturduğunuz sorgulara otomatik olarak isim vermek istiyorsunuz. Genelde sishirbazla yapılan sorgularda zaten değerlerin alındığı tablonun adının sonuna "sorgu" ifadesi getirilerek adlandırılıyor. Bir de kod yazarak sql sorguları hazırlanıabilir. Bu işlem sırasında zaten isimlendirme kodun içinde yapılıyor.

Excel Vers. ve Dili
excell-türkçe
mehmet kardeşim;

sorgu oluşturup excel veya word formatına attığımda içeriğin başlığını kasdetmiştim kardeşim.
nasıl yapabilirim yardımın için şimd..teşk...