sorguda bir firmanın toplamını vermesi

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar merhaba

ekte gönderdiğim sorguda her firmayı toplayarak bir defa yazmasını istiyorum. lütfen hocalarımdan acil yardım.
teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın Yenginoğlu
Önce firmaları gruplandıran bir sorgu oluşturun. Sonra tüm carilerin hesaplarını n toplamlarını alan bir sorgu oluşturun. Her iki sorgu arasında birebir ilişki kurun. Bu ilişki, sanırım söylememe gerek yok, mno üzerinden kurulabilir. Daha sonra bu iki sorgudan yeni bir sorgu yapın. Bu kadar...

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
Sayın Mehmet Demiral ilgine çok çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
mehmet bey olmuyor

sayın mehmet bey denedim denedim yapamıyorum olmuyor carinin hareketlerini ayrı ayrı veriyor lütfen rica etsem bir örnek yapabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın yenginoğlu. Bazı şeylerin gruplandırılmasını, bazılarının toplanmasını istsiyorsunuz. Bu durumda örneğin satışlar ayrı, tahsilatlar ayrı gruplanır ve bir firmada hem tahsilat hem de satışlar ayrı listelenir. Elma ile armutun ayrılması gibi. Son sorgunuzda mno, adı soyadı gibi şeyler gruplanır ama sayısal değerler toplanır. Size nelerin toplamı lazımsa onları ekleyin sorguya. Benim gönderdiğim örnekte deneyin bakın, mesela yapılan işlem alanını eklediğinizde doğal olarak bu alandaki değerleri gruplandıracaktır. O zaman da farklı iki işlem türü içeren firmalar 2 şer kez görülecektir.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
Mehmet bey mantığı anladım ve işlemi yaptım çok çok teşekkür ederim. sizden bayağı birşeyler öğreniyorum.
Hayırlı işler dilerim.
Ahmet Yenginoğlu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Sn. Ahmet Yenginoğlu,

Örneğinizi incelerken ATT TEKSTİL firmasını görünce şaşırdım bir anda.
ATT Tekstil'de çalışan birisi olarak ilginç bir tesadüf oldu :)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Rica ederim. Nedense sizin sorularınıza da hep ben cevap veriyorum:))) Artık excel.web.tr'de branşlaşma ve pörtföy yönetimi olacak galiba:))))

Şaka bir yana, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi günler..

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
sn. demiral

sayın demiral evet haklısınız cevaplar hep sizden geldi tşk. ederim.
sizden birşey daha rica etsem sipariş prg. kayıtı yazdıramıyorum bir bakarsanız nerede hata yapıyorum çok sevinirim.

hoşçakalın

ahmet yenginoğlu

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben nasıl calıştığını anlayamadım. Biraz açıklama yapsanız iyi olur. Hangi form, nereye kayıt yapacak?

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
mehmet bey merhaba işlemi yaptım çok teşekkür ederim.
saygılarımla
ahmet yenginoğlu