Sorgudan Birincil anahtarlı tablo yapma hk yardım

Excel Vers. ve Dili
2003
Üstadlar ekli dosyada hareketler ve hareket_detay tablosundan oluşan bir sorgu oluşturulmuş.bu sorgudan tablo yapmak istiyorum.
1-oluşacak tabloda sorgudaki alanlar haricinde birincil anahtar içeren bir alanın oluşması gerekli
burda benim için önemli olan dir diğer durum da oluşacak yeni tablo görevini yaptıkdan sonra silinecek sorgu tekrar çalıştırıldığına yenı verilerle tekrar tablo oluşturulacaktır.
Eğer forumda buna benzer bir örnek bulunuyorsa linkini verirsenizde memnun olurum. teşekkürler

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın livadi53,

Biraz değişiklik yaptım. Tabloya SIRANO alanını otomatik sayı ve anahtar olarak değiştirdim.

Tablo yapma sorgusunu sildim, yerine tablo silme ve tablo ekleme sorguları ekledim.

Bir formda, uyarı vermeyecek şekilde sorguları bir düğmeyle çalıştırdım.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın modalı yardımınız için öncelikle çok teşekkürler,aradığım gibi bir çözüm fakat söyle bir şey ilave edebilirmiyiz;
Tablo daki veriler silinip ekleme sorgusu çalıştırıldığında SIRANO ALANININ tekrar 1 den sıralı başlaması gerekli ve yineleme olmamalı bu özelliği sağlayabilirmiyiz

Excel Vers. ve Dili
2003
ustadım yabancı bir sayfadan bir örnek buldum
CREATE TABLE t_test(
id COUNTER PRIMARY KEY,
name VARCHAR(10)
);
INSERT INTO t_test(name) VALUES ('Andrew');
INSERT INTO t_test(name) VALUES ('Gordon');
SELECT * FROM t_test;
bunu kodu
sorgu2 ye uyarlayabilsem GIRISLER tablosundaki SIRANO alanını otomatik artan sayı yapacak ama beceremedim.
hareketler tablosunu ISLEM deki kritere göre bölmem ve 2 ayrı tablo oluşturmam gerekli, o nedenle
önem taşıyor.teşekkürler

Ekli dosyalar