Sorgulamada sorun

selam arkadaşlar, bir sorgulama yapmak istiyorum ama sanırım benim bilgim bunu yapmak için yetmedi. Şöyleki;
Tablo1 de ad'a ve dönemlere göre miktarları giriyorum.Örneğin Alinin ocak ayında miktarı 100 ve mayıs ayında miktarı 90, can'ın şubat ayında miktarı 50, temmuz ayındaki miktarı 55, veli'nin ise sadece şubat ayında miktarı 150 dir. BEn şubat ayı için sorgulama yaptığımda can'ın şubat ayında, ali'nin ocak ayında, velininde şubat ayındaki miktarını görmek istiyorum, Ağustos ayı için sorgulama yaptığımda ise kişilere ait en son miktarları görmek istiyorum. Ağustos dediğimde Alinin Mayıs ayı miktarı, can'ın temmuz ayı miktarı ve veli'nin şubat ayı miktarlarını görmek istiyorum.
Kısaca hangi ayı sorgularsam, kişiler bazında o aydan küçük ama kişiler için girdiğim en son miktarları görmeliyim.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
Örnek dosya ekte.
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
örnegi incele

taploda kimlik otomatik sayı olmalı sorguyu tasarım da incele ölçüt kısmına neyi arattıracaksan onu yaz bu tarihte olabilir ad da dönemde

Son düzenleme:
sayın simendifer, ilginize teşekkrler ancak yapmak istediğim dönem bazında sorgulamak.
örneğin alinin ocak daki miktarı 50, yine ali mayıs ayında miktarını değiştiriyor ve 100 yapıyor, ancak diğerlerinin miktarlarını değiştirmediğini düşünelim. şubat ayında can ve velinin miktarlarının da 75 olduğunu düşünelim.

ben nisan ayını sorgulattığımda sorgunun şöyle olmasını istiyorum.
adı miktarı dönemi
ali 50 ocak
can 75 şubat
veli 75 şubat

mayıs ayını sogulattığımda
adı miktarı dönemi
ali 100 mayıs
can 75 şubat
veli 75 şubat

diyellimki can da miktarını nisanda 40 olarak değiştirdi. o zaman mayıs ayı sorgusu
adı miktarı dönemi
ali 50 ocak
can 40 nisan
veli 75 şubat