Sorgusuz Sualsiz Macro çalışsın..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
Selam Arkadaşlar,
böyle bir şey yapılabilir mi bilmiyorum ama ,macro kaydedilmiş olan bir excel dosyasını açılışta macroları etkinleştir sorusunu sormasını istemiyorum çünkü bu dosyada çalışacak dosyadı kodların güvenirliğinden eminim ama diğer başka bir macrolo bir excel dosyasın da ise macronun çalıştırıp çalıştıramıyacağı yine sorsun...
kısaca benim belirlediğim macrolu excel dosyalarında macroların çalışması için açılışta soru sorulmasını "macroları etkinleştir/devre dışı bırak gibi " sorulmasını istemiyorum o dosya macrolu bir şekilde çalışsın, ama bilmediğim herhangi macrolu bir excel dosyaların da ise çalıştırılıp/çalıştrılmıyacağı sorulsun....Böyle bir şey yapabilmek mümkün mü.?
Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler...

Hürmetler :D

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
VBA kodu içeren dosyaya sertifika yerleştirin.

XL'in yardım dosyasını inceleyebilirsiniz ...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
starmetin, forumda sertifika diye arama yaparsanızda ilgili birkaç başlığa ulaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
Selam Arkadaşlar,
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=17761
yukaridaki linkte tarif edilenleri yaptım sertifaka yükledim ama yalnız " Kullanıcılar dosyanızı açtığında makro uyarısı ekranında "Bu kişiden gelen makrolara her zaman güven" gibi bir kutu göreceksiniz. Bunu işaretlediğinizde işlem tamamlanmış olur. " böyle bir özelliği göremedim işyerinde kullandığımız excel sürümü 2000 bundan kaynaklanan bir şey olabilir mi...?
yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler..