sorguya bağlı tabloda boşluklar sorun çıkarıyor

merhaba
uzun zamandır sizleri izliyorum
neredeyde tamamını sizin bilgilerden edindiğim bir program yaptım
Şimdi sorum
Bir tablom var (tbl_fkm) buna bağlı bir sorgu hazırladım(srg_fkmbul)sorguyu bir boş formdan aldırıyorum.(frm_fkmsorbos). Sorguda Like deyimin kullandım. Tablodaki bütün alanları bir defaada sorgulamak istiyorum. Ancak tabloda değeri boş olan alan olduğunda bütün sorgunun Like düzenin bozuyor. Bunu nasıl önleyebilirim Yani formdaki bilgileri kullan ama boş deyim varsa geç gibi.
Birde uzun zamandır form açılınca arkada çalışan access formunu kapatamadım Örnekleride inceledim olmadı
Dosyamı gönderiyorum.
Şimdiden teşekkürler.
not:önce
frm_fkmsorbos formunu açıyorum. Oradaki değerleri girip sorguyu çalıştırıyorum.
Şimdiden çok teşşekürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın shakanozturk,

Güzel bir çalışma yapmaya çalıştınız.

Söz ettiğiniz sorgu ne işe yarıyor? Öncelikle benim anladığım var olan bir fk yı bulmak. Eğer öyleyse neden bütün alanlara Like kullandınız da işi zorlaştı. Like deyimlerini mutlaka yazılması gereken alanlara kullanırsanız bulduğunuz uygun kayıtları epey sınırlamış olursunuz ve verileri görebilmek için çift tıklamayla tek bir form üstünden istediğiniz kaydı görebilirsiniz. Bu araştırma işini sorguya dayanarak, bütün verilerin göründüğü formdan bir araştırbutonuyla açılan bir form üstünden yaparsanız, işiniz basitleşir.

Kodlarda da gördüğüm kadarıyla anormallik var.

Neyse şimdilik bu kadar. Cevap bekliyorum

İyi çalışmalar :D

ÖNCELİKLE İLGİLENDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER
Sorgu bağlı olduğu tabodaki bütün kayıtları gerektiği zaman süzebilmek için tasarlandır. Yani değişik dorgu kombinasyonları için çok sayıda sorgu hazırlamaktansa bos bir formda sadece sorgulamak istediğim alanlara bilgi yazarak bu bilgileri sorgudaki koşullara taşımaya çalıştım.
örneğin belli bir tarihte al* şeklinde mahalledeki ismi dem* olanşahıslar gibi.
Başka bir sorgudada değişik alanları kullanabilme olanağı var tek bir sorgu ile yapılabilir diye düşündüm. Ama tabloda tüm sütünlay dolu olmadığından koşullar çalışmadı. Onun için bilgi boşda olsa koşulu sağla diyebilmek istiyorum.
Kod yazmada hiç başarılı değilim . Daha önce yazıp iptal ettiğim butonlara yada olaylara ait kodları bulup temizliyemiyorum. Bu nedenle dengesizlikler olabilir. Lütfen görüşmeye devam edelim. Başarılar